Trzymiesięczne warsztaty taneczne, koncert i milonga to atrakcje, które dla Warszawiaków przygotowali organizatorzy projektu „Warszawa tańczy tango”. Wydarzenia dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych – bez względu na wiek i umiejętności taneczne. Mile widziane na parkiecie są także osoby niewidome.
Już w marcu rozpocznie się trzymiesięczny cykl warsztatów dla wszystkich zainteresowanych (dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorzy). Zajęcia realizowane będą w formule międzypokoleniowej, a poprowadzi je doświadczony nauczyciel pochodzący z Argentyny – Cristian Rubin. Nauka tanga dostosowana będzie także do potrzeb osób niewidomych/niedowidzących.
Finał projektu to impreza taneczna – milonga połączona z koncertem polskiej muzyki tangowej w wykonaniu grupy Mowa Trio.
Tangowa tradycja Warszawy ma już ponad 100 lat. W okresie dwudziestolecia międzywojennego tango można było usłyszeć na stołecznych dansingach, w teatrze, lub zatańczyć je w trakcie popularnych fajfów. To Warszawa stała się centrum rozwoju polskiego tanga – fenomenu w skali światowej. W tym czasie powstało kilka tysięcy tang pisanych w języku polskim, z muzyką polskich kompozytorów, a wykonywane były one np. przez Hankę Ordonównę, Mieczysława Fogga czy Stanisławę Nowicką. Śmiało możemy stwierdzić, że Warszawa tego okresu pulsowała w rytmie tanga.
Co ważne, zainteresowanie tangiem wśród mieszkańców miasta nieustannie trwa. Dlatego Fundacja Kulturo zaprasza do przeżycia muzycznej przygody i zatańczenia tanga w Warszawie.
Pozwólmy, jak za dawnych lat, ponieść się magii i czarowi tego egzotycznego rytmu i zatańczmy wspólnie tango!
Warsztaty tanga, godz. 19:00-20:00
marzec:  9, 11, 22 ,24, 30
kwiecień: 11, 12, 20, 29
maj: 17, 20
Impreza finałowa,  24 maja
Warsztaty 18:30-19:15
Impreza taneczna (milonga) i koncert tang w wykonaniu zespołu Mowa Trio: 20:00-22:00.
 Więcej informacji, a także bieżące zapowiedzi na stronie www.polskietango.pl  i www.fundacjakulturo.org
Projekt „Warszawa tańczy tango” finansuje m.st. Warszawa.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy: tel. 503 152 129, kontakt@polskietango.pl
 

Zobacz również: