Majowy koncert cyklu Wieczór Musicalowy będzie poświęcony dorobkowi wyśmienitego duetu twórców musicali. Kompozytor Claude-Michel Schoenberg oraz librecista Alain Boublil stworzyli przeboje, które do dzisiaj zachwycają publiczność całego świata.

Piosenkarka Katarzyna Łaska. Fot. Materiały promocyjne Artystki

Musical Les Miserables obchodzi swoje 30-lecie grania na londyńskim West Endzie. Miss Saigon do niedawna zachwycał widownię Londynu, a przygotowywany jest także wielki powrót tytułu na deski Teatru na Broadwayu.

Ostatni przebój duetu, The Pirate Queen, nie odniósł jeszcze tak globalnego sukcesu, ale moc pięknych melodii, które usłyszymy podczas spektaklu, świadczy, że i to dzieło niebawem stanie się sławne.

Podczas Wieczoru Musicalowego wiele utworów ze wspomnianych musicali zaprezentują znani z wcześniejszych spotkań: Natalia Piotrowska i Jakub Wocial oraz Katarzyna Łaska, polska odtwórczyni roli Kim w Miss Saigon – polska prapremiera odbyła się w warszawskim Teatrze Muzycznym ROMA w 2000 roku.

Przy fortepianie zasiądzie Jan Stokłosa www.stoklosajan.pl aranżer i kompozytor – między innymi autor aranżacji jednej z najnowszych produkcji Teatru Rampa „Rapsodii z Demonem” stworzonej w oparciu o utwory zespołu Queen.

Koordynator: Piotr Mazur (MIK), tel. 22 586 42 35, p.mazur@mik.waw.pl