Zespół Szkół w Mszczonowie może pochwalić się niecodziennym sukcesem. Projekt przygotowany przez nauczycieli szkoły „Pracować mogę wszędzie” przygotowany w ramach konkursu ogłoszonego przez Program Erasmus+ zdobył dofinansowanie. Erasmus obejmuje kilka akcji edukacyjnych, obszarów, w których można realizować projekty edukacyjne dofinansowywane bezpośrednio przez Komisję Europejską. Szkoły powiatowe prowadzące kształcenie zawodowe korzystają przede wszystkim z Akcji 1 Mobilność edukacyjna, kształcenie i szkolenie zawodowe.

Mszczonowski projekt zakłada wyjazd 30 uczniów na praktyki zawodowe do Irlandii. Opracowany program obejmuje kształcenie i staże dla ogrodników, architektów krajobrazu i hotelarzy. Każdy projekt mobilności europejskiej przewiduje solidne przygotowanie kulturowe i językowe. Ta przyjemność nie ominie oczywiście uczniów ze Mszczonowa. Dodatkowe lekcje języka angielskiego i wyjazdy kulturoznawcze sprawią, że przyszli praktykanci poczują się za granicą pewnej.

Wartość, a tym samym kwota dofinansowania projektu „Pracować mogę wszędzie” wynosi 81 740 euro. Znamienny jest fakt, że kolejna po Zespole Szkół Nr 2 w Żyrardowie i Zespole Szkół Nr 3 w Wiskitkach szkoła powiatowa będzie organizowała dla swoich uczniów praktyki za granicą.

erasmus

 

Zobacz również: