Już w najbliższą niedzielę, 15 maja, w Konstancinie-Jeziornie miłośnicy kijków i sportowego spacerowania wystartują w pierwszych zawodach z cyklu Puchar Polski Nordic Walking 2016, największej imprezy tego typu w Europie. Organizatorem zawodów jest Polska Federacja Nordic Walking, a pierwszy start na dystansie półmaratońskim został zaplanowany na godzinę 10:00 na polanie Parku Zdrojowego przy tężni oraz EVA Park Life & SPA, należącego do Uzdrowiska Konstancin-Zdrój – partnera wydarzenia. Kolejne starty zaplanowano na godzinę 11:00 i 13:00.
Zawody w Konstancinie-Jeziornie odbędą się w urokliwym sąsiedztwie Uzdrowiska Konstancin-Zdrój oraz Konstancińskiego Centrum Hydroterapii  EVA Park Life & SPA. „Nordic Walking jest niezwykle atrakcyjną i bezpieczną formą aktywności ruchowej, stanowiącą połączenie marszu fitness z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnych kijków. Maszerowanie z kijkami ma działanie prozdrowotne i jest odpowiednie praktycznie dla każdego. Dlatego EVA Park Life & SPA oraz Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, których działalność skupiona jest wokół zdrowotnych aspektów funkcjonowania człowieka, chętnie przyłączyło się do propagowania tak ważnej społecznie idei, jaką jest pogłębianie świadomości Polaków odnośnie wpływu aktywności fizycznej na jakość życia.” – przyznaje Monika Wolny, Dyrektor Eva Parek Life & SPA.
Puchar Polski w Nordic Walking to cykl zawodów, którego celem jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia, a także propagowanie idei Nordic Walking wśród mieszkańców Polski. Organizacja cyklu ma także przyczynić się do wzrostu świadomości oraz wyrobienia nawyku systematycznej aktywności fizycznej wśród Polaków. Uczestnicy zawodów w Konstancinie-Jeziornie będą mogli zmierzyć się na odcinkach: 5 i 10 km, a także na dystansie półmaratonu. Dodatkowo organizatorzy zapewnili możliwość startu w rekreacyjnym, 5-kilometrowym rajdzie bez rywalizacji. W konstancińskim Parku Zdrojowym, zarówno na uczestników imprezy, jak i osoby towarzyszące, czekać będzie szereg atrakcji w strefie zabaw i zdrowia, m.in. bezpłatna szkółka Nordic walking, zawody dla dzieci na dystansie 300 m, gry i zabawy dla .
Wszyscy chętni do udziału w zawodach mogą rejestrować się elektronicznie za pośrednictwem strony www.pucharpolskinw.pl
Kolejne imprezy z cyklu Pucharu Polski w Nordic Walking odbędą się według harmonogramu:
  • 11 czerwca – Kolbuszowa
  • 2 lipca – Polanica Zdrój
  • 6 sierpnia – Osielsko (Mistrzostwa Polski)
  • 27 sierpnia – Elbląg (Mistrzostwa Europy)
  • 10 września – Hajnówka