Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w związku z podejrzeniem korupcji i prania pieniędzy byłą wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycję Z. i pięć innych osób z prywatnych firm – poinformował Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Zatrzymani zostali m.in. prezes firmy Wasko Wojciech W., oraz współwłaściciel firmy Nowy Styl Jerzy K. – poinformowało CBA.

– CBA zatrzymało byłą wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycję Z., wiceprezesa zarządu i współwłaściciela Grupy Nowy Styl Jerzego K., prezesa Wasko SA Wojciecha W. oraz trzy inne osoby – podał Kaczorek. – Sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz tzw. praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015 – dodał.

W latach 2014-15 spółka Nowy Styl wygrała w sumie sześć przetargów publicznych na łączną kwotę 3,37 mln zł. W 2014 roku ARP przyznała przedsiębiorstwu prawo do działania w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan. Dzięki temu firma mogła starać się o dofinansowanie swoich inwestycji. Spółki działające w SSE mają też ulgi w podatku CIT. W 2015 roku firma uruchomiła fabrykę mebli w Jaśle.

Jerzy K. to jeden z najbogatszych Polaków, którego majątek szacuje się na ok. 0,4 mld zł, co daje mu 79. pozycję na liście najbogatszych Polaków według miesięcznika „Forbes”.

Zobacz również: