GRUPA MOCARTA – Dzieła wybrane z XX lat (12 maja 2016 – czwartek, godz. 20:30)

21 marca 2015 roku Grupa MoCarta obchodziła dwudzieste urodziny. Z tej okazji odbył się uroczysty koncert jubileuszowy kwartetu i jego Przyjaciół. Mimo że ani Prezydent, ani Minister Kultury nie przyznali członkom Grupy MoCarta okolicznościowych odznaczeń, wydarzenie to odbiło się szerokim echem i wzbudziło życzliwe zainteresowanie publiczności w całej Polsce. Grupa MoCarta w związku z tym przygotowała program jubileuszowy pod tytułem Dzieła wybrane z dwudziestu lat i wyruszyła w trasę koncertową świętować swoje okrągłe urodziny, ponieważ zawsze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Widzów, przez kolejny rok. W koncercie zobaczą Państwo nagrania archiwalne z pierwszego występu kwartetu oraz najważniejsze i najlepsze utwory zespołu. Muzycy opowiedzą kilka anegdot ze swojego artystycznego życia oraz zaprezentują kilka najnowszych utworów. Dzięki najnowocześniejszym zdobyczom techniki swój wirtualny udział potwierdzili: Piotr Bałtroczyk, Zbigniew Wodecki, Zbigniew Zamachowski, Artur Andrus oraz Grupa MoCarciątka. Jak podaje Dom Aukcyjny Sotheby’s, największą wartość mają dziś skrzypce wybudowane w XVIII wieku przez Antonio Stradivariego. Wiele lat nabierały szlachetnego brzmienia. Upływ czasu sprawił, że dziś są doskonałe. Czy muzycy Grupy MoCarta, podobnie jak legendarne instrumenty, z wiekiem stają się coraz lepsi? Proponujemy to sprawdzić.Grupa MoCarta – Dzieła wybrane z XX lat już w maju w Domu Kultury Świt! Bilety: 55 zł/45 zł.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 22 811 01 05.

 Wieczór Artystyczny „Prezentacje taneczne Michigan Ballet Academy i Warszawskiego Studio Tańca” (20 maja 2016 r. godz. 19.00)

Podczas tego wieczoru swoje autorskie choreografie przedstawi utalentowany tancerz i choreograf Polskiego Baletu Narodowego – Eduard Bablidze, w wykonaniu tancerzy Polskiego Baletu Narodowego, Warszawskiego Studio Tańca, oraz specjalnie zaproszonych na tę okazję tancerzy z Michigan Ballet Academy. Unikalna formuła projektu polega na tym, że łączy on zaangażowanie profesjonalistów z najbardziej prestiżowej instytucji kultury w obszarze tańca w Polsce – Polskiego Baletu Narodowego z pasjonatami tej sztuki scenicznej w Warszawie – uczestnicy studio tańca oraz gośćmi z zagranicznej placówki edukacyjnej – studenci Michigan Ballet Academy. Pomysłodawcom projektu zależało na promowaniu postawy przełamywania bariery w myśleniu o sztuce baletowej i tanecznej jako elitarnej, niedostępnej dla osób, które nie zdecydowały się na taneczną edukację formalną w dzieciństwie. Taniec powinien być dostępny dla wszystkich. Wieczór Artystyczny w wykonaniu profesjonalnych tancerzy, przyszłych adeptów tej sztuki oraz amatorów ma na celu pokazanie właśnie tej dostępności

Bilety w cenie: 30 zł; dla uczestników BUTW 15 zł, rezerwacja biletów: tel. 22 811 01 05

 KABARET PARANIENORMALNI – Pierwiastek z trzech (10 czerwca 2016, godz. 17.30)

Kabaret przedstawi program pełen postaci i tematów niespotykanych dotąd na scenie kabaretowej. To właśnie tutaj łączą się nowe perypetie bohaterów znanych fanom dobrej rozrywki w całej Polsce, z zupełnie nowymi wątkami i motywami odnoszącymi się do tych najbardziej bieżących. Żadne z aktualnych społecznych tematów nie umknie Paranienormalnym. Relacje międzyludzkie, zdrowy tryb życia i sport to wszystko zostanie przez nich przedstawione w niezwykłym paranienormalnym świetle. Nie zabraknie tych wszystkich, dzięki którym Paranienormalni stali się tak popularni i lubiani – Mariola, Balcerzak i Kryspin napiszą kolejne rozdziały swoich absurdalnych historii. Jeśli szukasz wzoru na niepowtarzalny wieczór, śmiech do łez i zaraźliwą energię płynącą ze sceny, wynik jest tylko jeden – PIERWIASTEK Z TRZECH.

Bilety w cenie: 80 zł – parter i 65 zł – balkon; rezerwacja biletów: 22 811 01 05

 

KINO ŚWIT

Wędrujące festiwale w Świcie: Sundance, Locarno, Berlin

Warszawa, Kino Świt, 21-27 V 2016 r.

W czasie przeglądu widzowie zobaczą dziewięć filmów z trzech światowych festiwali filmowych. Filmy w kinie Świt zostaną pokazane przedpremierowo. Na uwagę zwraca zwłaszcza „Kosmos” Andrzeja Żuławskiego oraz „Śmierć w Sarajewie” Danisa Tanovića nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem, Nagrodą Główną Jury i nagrodą FIPRESCI na MFF w Berlinie w 2016 r. czy film „Marzenia” Renars Vimby – najlepszy film sekcji “Generation 14plus” na tegorocznym festiwalu w Berlinie. Program: http://dkswit.com.pl/akademia_filmowa/wedrujace-festiwale-2016.html Bilety 15 zł.

 

Zobacz również: