Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w poniedziałek wyrok sądu rejonowego skazujący Tomasza S. na 5,5 roku więzienia. Mężczyzna w 2012 roku zorganizował na terenie Niemiec kradzież trzech samochodów. W jednym z nich znajdowało się 12 trumien ze zwłokami.

– Orzeczenie sądu pierwszej instancji nie jest obarczone żadnymi uchybieniami, które by powodowały konieczność uchylenia tego wyroku – powiedziała sędzia Dorota Maciejewska-Papież.

Do kradzieży trzech mercedesów, w tym jednego z 12 trumnami ze zwłokami doszło w październiku 2012 r. w Hoppegarten pod Berlinem. Trumny miały trafić do krematorium w Miśni. Po tygodniu odnaleziono auto, którym transportowano zwłoki, a następnie w lesie w okolicy Królikowa (Wielkopolskie) trumny ze zwłokami. Trumny odtransportowano do Niemiec. Wcześniej przeprowadzone oględziny zwłok potwierdziły, że ciała nie zostały zbezczeszczone.

Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości Tomasz S. zmienił wygląd, posługiwał się też fałszywymi dokumentami. W czerwcu 2014 roku został zatrzymany w Szwecji.

źródło: http://kurier.pap.pl/

Zobacz również: