Tomasz Kowal Kowalski i Sztywny Pal Azji, to gwiazdy muzyczne, które wystąpią na Płockiej Majówce Studenckiej Włodkonalia, na którą zapraszają brać studencką i wszystkich mieszkańców studenci Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. W programie, oprócz koncertów z muzyką rockową, także m.in. wydarzenia sportowe, piknik rodzinny i pokaz egzotycznych zwierząt.
W piątek, 13 maja kierowcy i podróżni wjeżdżający do miasta w godz. 5 -12 spotkają na skrzyżowaniach barwnie ubrane osoby zbierające… myto. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wsparcie leczenia i rehabilitacji trzech chłopców, podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: Jakuba Gołębiewskiego, Filipa Kosowskiego i Adriana Matusiaka, dlatego studenci proszą o hojne datki.

O godz. 13.13 prezydent Płocka Andrzej Nowakowski przekaże studentom klucze do bram miasta. A o godz. 19 na placu przy al. Kilińskiego 12 rozpoczną się koncerty. Pierwszy wystąpi Klub Zdesperowanych Romantyków, płocki zespół rockowy, którego twórczość oparta jest na autorskich kompozycjach Tomasza Gębarowskiego, jego gitarze, głosie i tekstach. Później na scenę z mocniejszym uderzeniem wkroczy Rockpublic. O godz. 21.20 rozpocznie się pokaz Teatru Ognia Widmo.

Na finał wystąpi Tomasz „Kowal” Kowalski, zwycięzca czwartej edycji Must Be The Music. Artysta w 2014 roku uległ poważnemu wypadkowi na motocyklu i na skutek  doznanych obrażeń jest sparaliżowany od pasa w dół. Wrócił jednak na scenę i nadal swoją charyzmą i pięknym głosem zachwyca publiczność.

Sobota rozpocznie się od zmagań sportowych. Można przyjść do hali sportowej Włodkowica, aby dopingować zawodników rywalizujących w IV Turnieju Juwenaliowym Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych. A od godz. 11 na placu rozpocznie się piknik rodzinny – będą gry, zabawy, dmuchana zjeżdżalnia, konkursy z nagrodami, pokazy zwierząt egzotycznych, pokazy przygotowane przez straż pożarną. Słowem – atrakcje dla dużych i małych.

Koncertową cześć dnia rozpocznie o godz. 17.15 występ płockiego zespołu Vataha. Po nim na scenie pojawią się The Grandfather i Harlem.

Ostatnim punktem programu Włodkonaliów będzie koncert zespołu Sztywny Pal Azji, znanego m.in. z takich przebojów jak „Wieża radości, wieża samotności”, „Kocham wolność”, czy „Łoże w kolorze czerwonym”.

Płocką Majówkę Studencką WŁODKONALIA objęli honorowym patronatem Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Płocka i Starosta Płocki.

Bieżące informacje dostępne są na Facebooku na profilu wydarzenia Płocka Majówka Studencka Włodkonalia

opr. ab

Zobacz również: