Rodzinna wycieczka św. Floriana, w której wzięło udział niemal sto osób, zainaugurowała 3 maja 2016 r. sezon imprez rowerowych na terenie gminy Brwinów.

Stowarzyszenie Projekt Brwinów po raz kolejny zorganizowało udaną imprezę rowerową. Zaczęło się w 2010 r. od Brwinowskich Mas Krytycznych, wspólnych przejazdów ulicami miasta, które miały zwracać uwagę na konieczność budowy infrastruktury rowerowej oraz bezpieczeństwo na drodze, a także propagować aktywny styl życia. Od ubiegłego roku do kalendarza majowych imprez stowarzyszenie dopisało również rodzinne wycieczki szlakiem remiz strażackich. W tym roku rowerzyści odwiedzili OSP w Mosznie, PSP w Pruszkowie oraz OSP w Brwinowie.

Trasa liczyła niemal 20 km, ale zarówno starsze osoby, jak i kilkulatki na małych rowerkach wykazały się dobrą kondycją. Wycieczka, dzięki krótkim przystankom dla uformowania zwartej kolumny oraz odpoczynkowi w remizach strażackich, była imprezą rekreacyjną. Strażacy z dumą prezentowali swoje wozy bojowe i wyposażenie. W Mosznie tradycyjnie już witano gości wodą – podawaną do picia spragnionym rowerzystom oraz pompowaną ze strażackiej sikawki. Państwowa Straż Pożarna w Pruszkowie przygotowała dla wszystkich krótką powtórkę z zasad powiadamiania o zagrożeniach i pochwaliła się 28-metrowym podnośnikiem, a OSP w Brwinowie urządziła dzień otwarty, zapraszając do obejrzenia zbiorów swojej izby pamięci oraz na tradycyjną grochówkę. Przejazd zabezpieczany był przez służby mundurowe: policję oraz straż miejską, której patrol rowerowy zadebiutował podczas tej imprezy, jadąc na czele peletonu.

– Cieszy nas to, że na terenie gminy Brwinów powstają kolejne kilometry bezpiecznych dróg dla rowerzystów – podkreśla prezes Stowarzyszenia Projekt Brwinów Waldemar Olczak. – Asfaltowa ścieżka połączyła Brwinów i Parzniew, osobne drogi z kostki powstały też między Parzniewem i Pruszkowem wzdłuż ulic Przyszłości i Solidarności. Rowerzyści poruszający się po terenie gminy Brwinów mogą korzystać też z ciągu pieszo-rowerowego między Moszną i Domaniewem oraz w Biskupicach.

 

 

 

 

Zobacz również: