Plakaty z napisem: „Subhan Allah”- czyli „Chwała Allahowi” to element kampanii reklamowej, wykupionej przez organizację charytatywną Islamic Relief. Jak podaje portal Daily Mail, plakaty pojawią się w Londynie, Manchesterze, Birmingham, Leicester i Bradford- czyli w miastach, w których skupione są duże społeczności muzułmańskie.

Grupy chrześcijańskich Brytyjczyków są oburzone i pytają, dlaczego w takim razie islamskie banery zostały zatwierdzone, podczas gdy ostatnio największa sieć kin zablokowała emisję minutowego filmu przygotowanego przez Kościół Anglii? Kina Odeon, Cineworld i Vue nie zgodziły się na pokazanie materiału, na którym widać było arcybiskupa Canterbury i członków anglikańskiego kościoła w czasie modlitwy „Ojcze nasz”. Spot miał być puszczany w grudniu, przed filmem „Star Wars”. Przedstawiciele sieci kin uznali jednak, że reklama ta mogłaby urazić uczucia religijne części widzów.

Andrea Williams- dyrektor Christian Concern, powiedział, że decyzja, aby umożliwić promowanie Allaha, jednocześnie zakazując chrześcijańskich spotów niewątpliwie pokazuje siłę poprawności politycznej.

Była posłanka Partii Konserwatywnej Ann Widdecombe skomentowała całą sytuację: -Jeśli inne religie mogą umieszczać swoje banery w miejscach publicznych, to chrześcijanie również powinni mieć do tego prawo. I dodała: -Wielka Brytania jest krajem chrześcijańskim, a my chrześcijanie musimy pokazać nasz głos. Jeśli pozwala się na te reklamy, będące promocją islamu, to musimy również chrześcijanom dać znacznie większą swobodę wyrażania siebie.

Organizacja Islamic Relief odpiera ataki i stoi na stanowisku, że plakaty pomogą zebrać fundusze dla ofiar wojny i katastrofy w krajach takich jak Syria, a oprócz tego przedstawiają islam w pozytywnym świetle. Imran Madden- stojący na czele tej organizacji komentuje: -Jest wiele negatywnych opinii wokół muzułmanów. Chcemy zmienić postrzeganie islamu. W kampanii chodzi o przełamywanie barier i trudnych nieporozumień.

No cóż… machina multikulti się rozpędza.

Marta Bilska/ fot. Daily Mail

Zobacz również: