Gdy zastanawiamy się, gdzie lub od kogo, można pożyczyć pieniądze, zazwyczaj na myśl przychodzi nam rodzina i bank. W zależności od naszych potrzeb i wysokości potrzebnej kwoty, mamy kilka możliwości.

W pierwszej kolejności o pożyczkę można zwrócić się do rodziny, bliskich i znajomych. O ile będą posiadali wolne środki i zechcą pożyczyć nam kwotę której potrzebujemy, będzie to najprostszym i najtańszym rozwiązaniem, ponieważ taka pożyczka przeważnie jest nieoprocentowana – nic nas nie kosztuje.

Jeżeli nie mamy możliwości lub chcemy unikać pożyczania pieniędzy od rodziny z różnych przyczyn, to mam do wyboru jeszcze trzy opcje:

  1. pożyczka w Banku,
  2. pożyczka w oddziale stacjonarnym instytucji finansowej,
  3. pożyczka przez Internet.

W ostatnich latach, dość popularnym sposobem na dodatkowy zastrzyk gotówki są właśnie pożyczki przez Internet – zarówno krótkoterminowe, jak i ratalne  ze względu na uproszczone formalności i możliwość otrzymania pierwszej pożyczki za 0 zł.

Zaletą pożyczek online jest możliwość wnioskowania przez Internet i otrzymania pieniędzy na konto, czasami nawet w kilkanaście minut. Jest to możliwe dzięki automatycznym systemom, które rozpatrują bardzo szybko rozpatrują przesłane wnioski i przelewom natychmiastowym.

Osoba ubiegająca się o pożyczkę przez Internet, jest sprawdzana w rejestrach dłużników. W przypadku wnioskowania o tzw. chwilówkę przeważnie wystarczy dowód osobisty, natomiast pożyczkodawcy udzielający pożyczek na raty, najczęściej wymagają poświadczenie informacji o zarobkach w formie zaświadczenia o dochodach lub oświadczenia.

Przed złożeniem wnioskuo taką pożyczkę, warto sprawdzać jej koszty i porównać z innymi – większość firm pożyczkowych, czytelnie przedstawia je na własncyh stronach internetowych, jednak na rynku pożyczek pozabankowych, nadal zdarzają się nieuczciwi pożyczkodawcy, których lepiej omijać. Korzystaj z oferty tylko sprawdzonych i zaufanych instytucji. Znajdziesz je w naszym zestawienu – get-money.pl.

Zobacz również: