5 czerwca odbędzie się druga poznańska edycja biegu The Color Run, znanego jako „najszczęśliwsze 5 km na świecie”. Biegacze pobiegną dookoła Jeziora Maltańskiego, docierając do mety kompletnie pokolorowani. Wśród uczestników The Color Run znajdzie się aktorka Joanna Jabłczyńska, która została ambasadorką biegu. Partnerem strategicznym imprezy jest miasto Poznań, a Prezydent Miasta objął wydarzenie honorowym patronatem.

Trasa The Color Run liczy 5 km. Ubrani na biało biegacze obsypywani są kolorowymi barwnikami zrobionymi na bazie skrobi kukurydzianej. Kolory są łatwo zmywalne.

Każdego roku bieg posiada inny motyw przewodni, jako temat wydarzenia. Tegoroczna edycja nosi nazwę „The Color Run Tropicolor World Tour” i łączyć będzie w sobie przyjemność aktywności sportowych, zabawy i wypoczynku w wakacyjnym klimacie. Ubrania uczestników pokryją kolory przywodzące na myśl egzotyczne kraje, a tropikalną atmosferę wydarzenia podkreśli specjalna strefa Tropicolor, w której biegacze zaznają relaksu i doświadczą smaku egzotyki. Na mecie na uczestników czeka wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów akcji, festiwal kolorów z zabawą, energetyczną muzyką i licznymi animacjami.

 5 czerwca Poznań dzięki biegowi The Color Run stanie się najbardziej tropikalnym miejscem w Polsce!  A wszystko to za sprawą naszych wyjątkowych kolorów i egzotycznej oprawy wydarzenia. W biegu weźmie udział kilka tysięcy niezwykle pozytywnych i naładowanych energią ludzi, którzy wszystkich dookoła zarażą swoim entuzjazmem i radością. The Color Run to impreza dla każdego, bez względu na wiek. Spodziewamy się, że podobnie jak w ubiegłym roku w wydarzeniu wezmą udział całe rodziny, a dla wielu osób uczestnictwo w naszym kolorowym biegu będzie oznaczać początek wspaniałej przygody z bieganiem. Wszystkich, którzy chcą poczuć eksplozję radości i szczęścia już dziś zapraszam na stronę internetową www.thecolorun.pl, gdzie można znaleźć wszystkie informacje na temat wydarzenia oraz formularz rejestracyjny. Do zobaczenia w Poznaniu! – mówi Sandra Gruszczyńska, wicedyrektor The Color Run Poland.

Ambasadorką The Color Run jest aktorka Joanna Jabłczyńska, którą oczarowała energia, wyjątkowość i barwność biegu.

 Jestem szczęśliwa, że jestem ambasadorką The Color Run w Polsce! Uwielbiam ten bieg za to, że wyzwala w ludziach pozytywne emocje i pozwala promować aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia. Połączenie kolorów, atmosfery zabawy oraz sportu jest strzałem w dziesiątkę! Przyciąga na start miliony osób na całym świecie gotowych do pokonania tych „najszczęśliwszych 5km”. Cieszę się, że już w czerwcu w Poznaniu pobiegnę wspólnie z kilkoma tysiącami uczestników i poczuję klimat tropików oraz smak egzotyki. Zastanawiasz się, czy nasz kolorowy bieg jest dla Ciebie? Ależ oczywiście, że tak! To bieg dla każdego, bez jakichkolwiek ograniczeń!  zachęca Joanna Jabłczyńska, ambasadorka The Color Run Poland.

Organizatorzy liczą, że w czerwcowej edycji The Color Run weźmie udział jeszcze więcej uczestników, niż w ubiegłym roku. Wówczas w kolorowym biegu wystartowało ponad 6 tysięcy osób. Wielu biegaczy specjalnie przyjedzie do Poznania, aby pobiec w tej wyjątkowej imprezie.

– Cieszymy się, że Poznań znów będzie gospodarzem biegu The Color Run i znajdzie się w grupie ponad 300 miast w 50 państwach na całym świecie, w których odbywa się to wydarzenie. To dla nas szansa na promocję miasta i pokazanie pełnej gamy jego barw i możliwości spędzenia czasu w aktywny sposób. Poza tym ten bieg to świetna propozycja dla poznaniaków, którzy już w zeszłym roku pokazali, jak znakomicie potrafią bawić się kolorami i bieganiem! Idea wydarzenia bardzo spodobała się Prezydentowi Poznania, który zdecydował się objąć imprezę swoim patronatem – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Pierwszy The Color Run miał miejsce w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce odbywa się od ubiegłego roku. W pierwszych edycjach, które odbyły się w Warszawie i w Poznaniu wzięło udział łącznie 16 tysięcy uczestników.

Mat. org/DP

www.poznan.pl

Zobacz również: