Ciepło na medal

Wysoka sprawność, niskie koszty eksploatacji i atrakcyjny design, a do tego możliwość sterowania za pomocą smartphonu – takie możliwości oferuje użytkownikom nowoczesny kondensacyjny kocioł gazowy FGB. Atuty nowego produktu firmy Wolf doceniają nie tylko inwestorzy, ale również eksperci. Urządzenie zdobyło Złoty Medal MTP Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE 2016.

Branża instalacyjna należy do najnowocześniejszych i najdynamiczniej rozwijających się gałęzi przemysłu. Świadczy o tym między innymi fakt, że producenci wysokiej klasy urządzeń grzewczych każdego sezonu wprowadzają do swojej oferty coraz bardziej wydajne, ekonomiczne i sprawne kotły. Wśród tak silnej konkurencji nie jest łatwo zdobyć przewagę i wprowadzić na rynek produkt, który jednocześnie zachwyci użytkowników oraz znawców branży. Zadanie to udało się jednak firmie Wolf – Technika Grzewcza sp. z o.o., która na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych INSTALACJE 2016 zaprezentowała nowoczesny kondensacyjny kocioł grzewczy FGB. To kompaktowe urządzenie, spełniające regulacje nowej dyrektywy unijnej ErP, wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających imprezę, a zostało odznaczone Złotym Medalem MTP, jako produkt godny polecenia.

Najwyższa jakość w kompaktowym wydaniu

Doceniony na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych INSTALACJE 2016 kocioł FGB marki Wolf, przeznaczony jest do pracy na gaz ziemny i propan. Reprezentuje wszystko to, czego odbiorcy oczekują od nowoczesnego uprzędzenia grzewczego. W zależności od potrzeb inwestorzy mogą wybrać kocioł jedno- bądź dwufunkcyjny o nominalnej mocy cieplnej 28 lub 35 kW. Sprawność urządzenia wynosi do 109%, a sprawność sezonowa (średnioroczna) aż do 93%. Prosta konstrukcja monoblokowego wymiennika ciepła umożliwia duże przepływy przez kanały wodne, natomiast pompa i wentylator o wysokiej sprawności wraz z wymiennikiem ciepła o wysokiej przewodności cieplnej pozwala FGB pracować zgodnie z klasą A dyrektywy ErP. W praktyce oznacza to wygodne korzystanie z ciepłej wody użytkowej i optymalny komfort cieplny w domu przy niskich nakładach energii, bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Co więcej, wszystkie elementy konstrukcyjne kotła FGB marki Wolf, w tym również zawór bezpieczeństwa, syfon kondensatu i naczynie wzbiorcze, zamknięte są w niewielkiej, stylowej obudowie. Dzięki temu urządzenie może być montowane nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Wszystko pod kontrolą

Konstruktorzy nowoczesnego kotła gazowego FGB zadbali, aby był on nie tylko wyjątkowo sprawny i energooszczędny, ale również prosty w obsłudze. Przejrzysty interfejs pozwala na szybką i wygodną zmianę trybów pracy, a duży wyświetlacz jest przyjazny dla każdego użytkownika. Co więcej, producent przewidział również dodatkową możliwość sterowania kotłem za pomocą urządzeń mobilnych! W tym celu należy wyposażyć kocioł w moduł iSM7e, za pomocą którego mamy możliwość zdalnego monitoringu pracy urządzenia zarówno przez właściciela, jak i serwisantów.

Więcej informacji na temat produktów firmy Wolf znaleźć można na stronie: www.wolf-polska.pl

Firma Wolf GmbH swoje początki datuje na rok 1963, kiedy to w niemieckim mieście Mainburg rozpoczęła produkcję urządzeń do osuszania chmielu. Późniejsze lata przyniosły dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i otwarcie się na nowe dziedziny działalności. Dziś Wolf GmbH jest liderem wśród producentów urządzeń grzewczych, solarnych, wentylacyjnych i solarnych, a także pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na urządzenia grzewcze i solarne. Przedsiębiorstwo stało się także prekursorem swojej branży i jako pierwsze wprowadziło w Niemczech certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Długa lista obiektów referencyjnych stanowi dla firmy powód do dumy i jest potwierdzeniem, iż oferowane produkty charakteryzują się najwyższą niemiecką jakością.