Rock nad Wisłą to cykl koncertów organizowany na terenie Mazowsza. W ramach tego cyklu chcemy przedstawić wykonawców grających wszelkie odmiany muzyki rockowej. Są to zespoły zarówno znane szerszej publiczności jak i zespoły, które dopiero są w trakcie swojej drogi ku scenom muzycznym całej Polski.

Wiele spośród tej muzyki nie usłyszycie w żadnej stacji radiowej. Takie koncerty to często jedyna okazja do zapoznania się z ciekawą twórczością , z muzyką dobrze zaaranżowaną i dobrze zagraną. Chcemy umożliwić ludziom zapoznanie się z bieżącą , nową muzyką, z nowymi wykonawcami. Dzisiaj, w dobie Internetu można znaleźć prawie wszystko, ale dobrze jest wiedzieć czego można szukać. Mamy nadzieję, że Rock nad Wisłą pozwoli wielu zespołom zaistnieć, a publiczność odkryje nowych ulubieńców, odnajdzie nowe przeboje. Spotkajmy się na koncertach !

CRUE

W Wolnym tłumaczeniu „wezbranie”, „powódź” „wzburzona woda”. Znaczenia tej nazwy można doszukać się także w kulturze Indian Północno Amerykańskich. Według podań i legend Crue, jako nieokreślony twór lub duch, ukazywał się w chwili śmierci wojownika walczącego o wolność. Skład w pełni uformował się 2014 roku.

Muzyka tworzona przez „ CRUE” to w głównej mierze ciężki progresywny rock z elementami metalu. Nie stronią również od takich eksperymentów jak łączenie i przeplatanie pozornie „odległych” od siebie gatunków muzycznych. Pragną szokować i zaskakiwać. Pomaga im w tym bogate doświadczenie i niepospolite umiejętności. Dotychczasowa współpraca, zaowocowała stworzeniem całego materiału na pierwszą debiutancką płytę. Pomimo krótkiego stażu na warszawskiej scenie muzycznej zespół Crue odnotował już kilka sukcesów tj. finał Emergenzy 2015, półfinał Life on Stage, 2 miejsce na festiwalu Rykowisko 2012 oraz podium w ogólnopolskim konkursie Good Time Radio, gdzie z pośród 200 nadesłanych utworów innych kapel ich utwór DBX został nominowany przez samego Titusa z Acid Drinkers do trójki finalistów.

KORPUS

Zespół KORPUS wygrał w latach 1982-85. większość rockowych festiwali w naszym kraju (Jarocin 1983 r. – I miejsce w swojej kategorii muzycznej). W połowie lat 80-tych KORPUS był klasyfikowany w pierwszej piątce rockowych kapel obok TSA, TURBO, KAT, BANK, z którymi zagrał wiele wspólnych tras i koncertów. W 1985 r. video clip „Królowa balu” utrzymywał się przez pół roku w czołówce Telewizyjnej Listy Przebojów TVP1. W czerwcu 1990 r. KORPUS zawiesił działalność. W 2013 r., w grudniu, wokalista Janusz „Johan” Stasiak reaktywował zespół. Po reaktywacji zespół wydał kilka nowych singli m.in. Tajemnice oraz Naftę, które szybko pięły się po radiowych listach przebojów. Grupa obecnie przygotowuje i nagrywa w studio materiał na duży album.

PHOENIX CROON

Zespół Phoenix Croon powstał w 2011 roku w Warszawie w wyniku spotkania dwóch osobowości: Elizy Przewalskiej (wokalistki) oraz Pawła Rutkowskiego (muzyka, kompozytora), i od początku stawiał na muzyczne eksperymenty. Zaowocowały one pierwszymi studyjnymi nagraniami wydanymi w 2014 roku. Ich muzyka znajduje idealną równowagę pomiędzy lirycznością i klimatem, a ciężkim brzmieniem z niebanalnie wyeksponowaną linią basową. Od 2015 roku zespół nieustannie koncertuje i zalicza swoje pierwsze sukcesy muzyczne tj. supportowanie zespołu Closterkeller podczas ich wiosennej trasy koncertowej oraz dojście do finału w ogólnopolskim konkursie Emergenza.

Zobacz również: