8 maja w M1 Marki rozegrają się Mistrzostwa Pucharu Polski we Freestyle Football. Niedzielę będzie można spędzić, podziwiając najlepsze piłkarskie triki.

Freestyle Football jest dziedziną sportu, która dynamicznie rozwija się w Polsce. Jesteśmy jedynym krajem na świecie z tak wysoką liczbą utytułowanych zawodników, bowiem to właśnie stąd wywodzi się 3 indywidualnych Mistrzów Świata. Wezmą oni udział w Pucharze Polski M1.

Pierwszy Puchar Polski M1 we Freestyle Football rozpocznie się oficjalnie o godzinie 12:00. W ramach imprezy przewidziano trzy kategorie: główną –kat. Battle, czyli pojedynki jeden na jeden oraz kategorie dodatkowe: najlepszy trik i najlepszy show. Zawodników będzie oceniało profesjonalne jury w składzie: Maël Kevin Fortin, Wojciech Gałązka i Mateusz Związek. Wydarzenie poprowadzą wspólnie: organizator turnieju, Krzysztof Drabik oraz jeden z najlepszych zawodników w kategorii show, Konrad Gorczyński.

Pokazy najlepszych piłkarskich trików uświetni dodatkowa atrakcja, czyli pokaz żonglerki barmańskiej w wykonaniu Krzysztofa Drabika, wielokrotnego Mistrza Polski, zdobywcy tytułu V-ce Mistrza Pucharu Świata i laureata Nagrody Publiczności za najlepsze show w programie Mam Talent. Impreza zakończy się rozdaniem nagród o godzinie 18:30.

Puchar otworzą rozgrywki w M1 Marki, kolejne imprezy odbędą się: 14 maja w M1 Zabrze, 22 maja w M1 Radom, 4 czerwca w M1 Częstochowa. Impreza finałowa, której gospodarzem będzie M1 Bytom, zakończy się w niedzielę 12 czerwca.

Zobacz również: