Decyzja dotycząca obniżenia wieku emerytalnego zapadnie z całą pewnością jeszcze w tym roku – powiedział w czwartek w Lesznie prezydent Andrzej Duda.

Zapewnił, że zobowiązania wyborcze zostaną konsekwentnie zrealizowane w trakcie tej kadencji.

W czwartek prezydent Duda złożył wizytę w Lesznie. – Staram się realizować ten program, z którym państwo wybraliście mnie na urząd prezydenta RP – powiedział Duda zwracając się do mieszkańców miasta.

Przypomniał jednocześnie o przygotowanych projektach ustaw: obniżającej wiek emerytalny, oraz podwyższającej kwotę wolną od podatku.

– Wierzę w to, że spokojnie, konsekwentnie, ale także w miarę możliwości finansowych naszego państwa obydwie te ustawy zostaną przyjęte – mówił.

Przed spotkaniem z mieszkańcami i grupą strażaków z ochotniczych i zawodowych straży pożarnych, prezydent odwiedził klub Unię Leszno, drużynowego mistrza Polski na żużlu. Na pamiątkę spotkania prezydent otrzymał plastron z numerem 9 i nazwiskiem Duda oraz godłem klubu.

W drodze do Wielkopolski prezydent Duda z małżonką odwiedzili także Publiczne Przedszkole „Leśne skrzaty” w Michałówce, (woj. mazowieckie), gdzie promowali czytelnictwo wśród najmłodszych w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

http://kurier.pap.pl/ fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

Zobacz również: