Kryminalni z Komisariatu Policji II w Chorzowie ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wielokrotnie włamywali się i kradli rzeczy, pozostawione przez gości w pokojach hotelowych. Sprawcy działali na terenie całego kraju, a ich łupem padały najczęściej urządzenia elektroniczne, biżuteria oraz gotówka. Policjanci szacują, że straty związane z tymi przestępstwami mogą sięgać nawet 200 tys. zł.

Policjanci otrzymali informację o włamaniach i kradzieżach różnych przedmiotów z pokoi hotelowych w Chorzowie. Jak ustalili stróże prawa, do włamań takich dochodziło także w innych miastach w całym kraju. Sprawa była skomplikowana i wielowątkowa. Śledczy pracowali nad nią kilka miesięcy. W tym czasie przesłuchali wielu świadków oraz ustalili dokładnie wszystkie miejsca, w których działali przestępcy.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że osobami odpowiedzialnymi za te przestępstwa mogą być dwaj mieszkańcy województwa śląskiego. Kryminalni ustalili ich miejsca pobytu, a następnie zatrzymali. Bezpośrednio po przywiezieniu zatrzymanych do Chorzowa, przyznali się oni do 50 włamań do różnych pomieszczeń w hotelach w całej Polsce. Policjanci szacują, że suma strat wyrządzonych przez włamywaczy może sięgać nawet 200 tys. zł.

Na podstawie zebranego przez kryminalnych z „dwójki” materiału dowodowego, prokurator objął 47- i 29-latka policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa może im grozić nawet 10-letni pobyt za kratami.

(KWP w Katowicach / ms)

Zobacz również: