Warsaw Challenge, największa impreza breakdance w Polsce, to gratka nie tylko dla miłośników hip-hopu, ale także pasjonatów tańca i muzyki w najlepszym wydaniu. Obok rywalizacji b-boyów oraz koncertów gwiazd rapu, podczas tegorocznej edycji, przygotowano także strefę z dodatkowymi atrakcjami.

Dzięki lokalizacji na placu Defilad Warsaw Challenge zyskało więcej przestrzeni, którą organizatorzy, czyli Miasto Stołeczne Warszawa, wykorzystało na dodatkowe atrakcje dla uczestników imprezy. W tym roku poza główną strefą koncertową, uczestnicy znajdą także specjalne strefy z dodatkowymi animacjami, związanymi z kulturą hip-hopową.

Z hip-hopem skojarzonych jest wiele dyscyplin sportowych. Dlatego też podczas Warsaw Challenge 2016 nie zabraknie strefy przeznaczonej dla fanów parkouru – niezwykle wymagającej dyscypliny sportu, polegającej na efektownym pokonywaniu miejskich przeszkód. Z kolei miłośnicy tańca będą mogli poznać podstawy b-boyingu, lockingu czy poppingu, a także udoskonalić nabyte wcześniej umiejętności, podczas warsztatów tanecznych prowadzonych przez zawodowców. Breakdance to doskonała zabawa dla młodzieży, ale dorośli również nie pożałują, próbując wykonać toprocki, dropy czy footworki. W ramach atrakcji organizatorzy przewidują także warsztaty muzyczne z beatboxu i DJ’ingu oraz pokazy skateboardingowe.

W sobotę i niedzielę, 7 i 8 maja, amatorzy street-artu będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach graffiti. Na specjalnie przygotowanej ściance profesjonaliści wtajemniczą uczestników imprezy w tajniki sztuki ulicy, aby mogli następnie stworzyć własne prace. Profesjonalne dzieła graffiti to bardzo efektowna forma sztuki, która doczekała się wernisaży w najbardziej znanych galeriach świata. Dlatego warto na żywo zapoznać się z efektami pracy profesjonalnych grafficiarzy, którzy odwiedzą w tym roku Warsaw Challenge.

Na Warsaw Challenge 2016 pojawią się również znane hip-hopowe marki. Na terenie strefy z atrakcjami będzie można znaleźć namioty, w których uczestnicy będą mogli kupić nowe koszulki, bluzy czy czapki. Podczas wydarzenia nie zabraknie również strefy gastronomicznej z popularnymi food truckami.

Warsztaty zaplanowane podczas Warsaw Challenge 2016 zlokalizowane zostały w namiocie warsztatowo-animacyjnym. Pokazy parkouru i skateboardingu odbędą się w specjalnie przygotowanych przestrzeniach, stanowiących cześć strefy z atrakcjami. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szczegółowy plan warsztatów na Warsaw Challenge 2016:
Sobota, 7 maja:
godz. 13.00-14.00 – warsztaty graffiti
godz. 14.00-15.00 – warsztaty breakdance – Paweł „Lil King” Marczuk
godz. 15.00-16.00 – warsztaty z DJingu – Grzegorz Kostek
godz. 16.00-17.00 – warsztaty z lockingu – Jarek” Edwin” Siwek (Warszawski Funk)
godz. 17.00-18.00 – warsztaty z beatboxu –  Dharni
godz. 19.00-20.00 – Hip-hop Jam

Niedziela, 8 maja:
godz. 13.00-14.00 – warsztaty breakdance – Igor „Soldier” Babulewski
godz. 14.00-15.00 – warsztaty graffiti – Odys „Brobtroter” Marczuk
godz. 15.00-16.00 – warsztaty z poppingu – Đo Hoang Viet „Shiney” (Warszawski Funk)
godz. 17.00-18.00 – warsztaty z hip-hopu – Łukasz „Knopek” Konopka
godz. 18.00-19.00 – warsztaty z hip-hop choreo – Michał „Kazik” Kazimierczuk
godz. 19.00-20.00 – Cypher

Warsaw Challenge 2016 odbędzie się 7 i 8 maja br. na Placu Defilad w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa. Wstęp jest wolny.

Dodatkowe informacji o wydarzeniu oraz pełny line-up znajdują się na stronie www.WarsawChallenge.com.

źródło: UM Warszawa

Zobacz również: