W Płocku odbywały się eliminacje miejskie i powiatowe w ramach 39 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas eliminacji zostały wyłonione zespoły, które będą reprezentowały Płock i powiat płocki na eliminacjach wojewódzkich.

W tym roku organizowana jest już 39 edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy Turnieju – dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych muszą wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz muszą wykazać się umiejętnościami praktycznymi, pokonując na rowerze specjalny tor przeszkód.

W Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piaska w Płocku uczestnicy eliminacji w ramach tegorocznej edycji Turnieju zmagali się z zadaniami w dniach 22 i 25 kwietnia, natomiast w dniu 29 kwietnia w tej samej szkole odbyły się eliminacje dla szkół z powiatu sierpeckiego.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji, zostały wyłonione zespoły ze szkół, które będą reprezentowały Płock i powiat płocki na eliminacjach wojewódzkich.

W grupie Szkół Podstawowych będą to zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Płocku oraz ze Szkoły Podstawowej w Bodzanowie, natomiast w grupie gimnazjalnej będą to zespoły z Gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 w Płocku oraz Gimnazjum w Łącku.

asp.szt. Krzysztof Piasek

Zobacz również: