Dwóch mężczyzn w wieku 56 i 26 lat oszukało przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą bydła na transakcje oscylujące na kwotę blisko 2 milionów złotych. Oszuści trafili do aresztu a za popełnione czyny grozi im kara 8 lat pozbawienia wolności.

Proceder rozpoczął się od założenia przez dwóch krakowian przedsiębiorstwa zajmującego się dystrybucją bydła oraz mięsa wołowego. Mężczyźni w pierwszych miesiącach swojej działalności działali zgodnie z literą prawa i etosu handlowego. Działanie tego typu miało stworzyć pozór wiarygodnej i prężnie rozwijającej się firmy ze świetlaną przyszłością. Początkowo handlarz z różnymi podmiotami gospodarczymi zawierał kilkanaście pomniejszych transakcji, które finalizowane były tylko i wyłącznie za pomocą gotówki. Takie postępowanie w krótkim czasie zaowocowało silną i ugruntowaną pozycją wśród przedsiębiorców w sektorze sprzedaży bydła.

Wówczas, mając zaufanie klientów, mężczyźni z tymi samymi podmiotami zawarli transakcję bezgotówkową z odroczoną datą płatności. Powyższa sytuacja doprowadziła legalnie działających przedsiębiorców do nieprawidłowego rozporządzenia mieniem na kwotę dwóch milionów złotych.

Dzięki sprawnym działaniom policjantów z wydziału do walki z przestępczością krakowskiej komendy wojewódzkiej przestępcy trafili do aresztu. Za popełnione przestępstwa przestępczemu duetowi grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kraków / mm)