W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w dniach 12-15 maja będzie kolejna okazja, by zapoznać się z historią Torunia. Organizatorzy chcą przypomnieć, że Toruń był jednym z ważniejszych ośrodków handlowych w średniowiecznej Europie.

Centrum Kultury Zamek Krzyżacki 12 maja oferuje:

  • bezpłatne wejście na podzamcze górne (parcham) zamku krzyżackiego z możliwością piknikowania z własnym kocem na terenie zielonym tzw. „Słoneczny piknik”;
  • wejście za połowę ceny na teren dziedzińca zamkowego i zwiedzanie ekspozycji w lochach oraz Gdanisku w godz. 10.00 – 18.00;
  • wejście za połowę ceny na wieczorny spektakl multimedialny dla dzieci i dorosłych „Komturia” – trwający 30 minut, opowiadający o historii zakonu krzyżackiego, budowy zamku oraz lokowania Torunia. W godz. 20.30 – 21.00.

Muzeum Okręgowe w Toruniu 14 maja oferuje: w ramach II Nocy w Muzeum bezpłatne zwiedzania Ratusza Staromiejskiego i Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów w godzinach od 18:00 do 24:00. Podczas zwiedzania publiczność będzie uczestniczyła w zorganizowanych prelekcjach, spotkaniach i działaniach edukacyjnych.

W dniu 15 maja 2016 r., na ulicy Przedzamcze w godzinach 10:00 – 15:00 odbywać się będzie Wolny Jarmark Toruński, a w ramach obchodów Europejskiego Dnia Hanzy, na terenie zamku krzyżackiego w godzinach 15:00 – 18:00, zorganizowany zostanie Jarmark Średniowieczny z licznymi atrakcje również dla najmłodszych odwiedzających. Wydarzenia będą miały charakter całodzienny.

Zobacz również: