Władze gminy Grodzisk zapowiadają powstanie kolejnego budynku mieszkalnego dla 48 rodzin. Ma on stanąć w miejscu wyburzonej rudery przy ul. Traugutta i niedaleko powstających właśnie dwóch bloków komunalnych.

Na nowy blok najpierw trzeba przygotować miejsce i wyburzyć starą dwupiętrową ruderę przy ul. Traugutta 24. Gdy budynek już powstanie będzie mogło tam zamieszkać 48 rodzin, bo tyle ma być lokali.

 Gotowe za rok

W mieszkaniach, posadzki łazienek i kuchni będą miały płytki, posadzki pokoi i korytarzy wykładzinę PCV. Lokale zostaną też wyposażone w kuchnie i dwyfunkcyjne piece gazowe, zlewozmywaki, wanny, ustępy oraz   umywalki. Na parterze dwa mieszkania mają być dostosowane do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Co do zewnętrznych planów, to ma tam powstać parking, plac zabaw, chodnik, droga dojazdu, śmietnik i latarnie. Zakończenie budowy przewidywane jest na koniec lata 2017 roku.

Czy tak się stanie? Nie wiadomo. Obecnie stanęła budowa dwóch innych bloków przy tej ulicy, bo gmina rozwiązała umowę z wykonawcą, który zbyt wolno budował mieszkania i były obawy, że nie ukończy wszystkiego na czas.

 Stara budowa stoi

Teraz i tak nie ma różnicy, bo zakończenie inwestycji się przedłuży, gdyż gmina szuka firmy, która to wszystko dokończy. Poprzedni wykonawca miał czas do czerwca tego roku, a nowy inwestor będzie musiał tam włożyć jeszcze sporo pracy. Jak się postara, to zgodnie z projektem przetargowym będzie musiał zakończyć budowę do 29 września, bo do 3 października oddane bloki będą musiały uzyskać pozwolenie na użytkowanie.

Zamieszkają tam rodziny ze starych kamienic, które będą wyburzane lub modernizowane oraz ludzie w ciężkiej sytuacji życiowej nie posiadający mieszkania. Tam standard będzie wyższy, bo np. lokatorzy będą mieli na podłogach w pokojach panele i budynek gospodarczy. W obu blokach ma być łącznie blisko 70 lokali.

am

fot.grodzisk.pl

Na zdjęciu rudera do wyburzenia

 

Zobacz również: