29 kwietnia na błońskim rynku zrobiło się tłumnie, kolorowo, radośnie i gwarnie. A wszystko za sprawą Aldony Cyranowicz i Stowarzyszenia „O Uśmiech Ucznia”, które zorganizowało I Błoński Przegląd Poloneza.

W ramach uczczenia 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja dzieci i młodzież odtańczyły nasz narodowy taniec. Wspaniałe układy taneczne zaprezentowali uczniowie: Przedszkola nr 2 „Promyczek”, Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Błoniu oraz I Liceum Ogólnokształcącego.  Widać było, że wszyscy wykonawcy z ogromnym skupieniem przeżywali swoje występy. Wszystkie pokazy nagradzane były wielkimi owacjami licznie zgromadzonej publiczności.

A na zakończenie kolorowy korowód ponad stu par złożony z dzieci, młodzieży, nauczycieli, rodziców, mieszkańców Błonia ruszył polonezem dokoła rynku. Wszystko zaś w pięknym słońcu – jak na zamówienie. Organizatorzy już dziś zaprosili na kolejną edycję za rok. Do zobaczenia!

BPUM

Zobacz również: