22 kwietnia z wizytą w Błoniu zjawiła się delegacja z Chin na czele z Li Liguo – Ministrem Spraw Cywilnych Chińskiej Republiki Ludowej (MoCA).

Celem trzydniowej wizyty w Polsce jest rozwój współpracy dwustronnej pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz MoCA, w tym dalsze zaangażowanie obu stron w projekt „UE-Chiny Reforma Systemu Zabezpieczenia Społecznego”.
Delegacja MoCA podczas wizyty studyjnej w błońskim Domu Seniora – Wigor była bardzo zainteresowana rozwiązaniami z zakresu pomocy społecznej w Polsce na przykładzie gminy Błonie. Błońska placówka, otwarta jako jedna z pierwszych na Mazowszu,  została wybrana przez Ministerstwo do zaprezentowania jako przykład sprawnego wdrożenia rządowego programu Senior-Wigor.

Goście odwiedzili też Klub Seniora będący inną formą troski o osoby starsze (bardziej samodzielne i sprawne fizycznie niż pensjonariusze Domu Semior-Wigor) a także Park Bajka – jako przykład aranżacji przestrzeni publicznej, w której mogą wypoczywać zarówno dzieci jak i seniorzy.

BP UM

Zobacz również: