Już trzeci rok z rzędu przyjadą do Bydgoszczy najlepsi linoskoczkowie (slacklinerzy) świata by wziąć udział w Slackline Games Bydgoszcz 2016.

Głównym punktem programu są wtorkowe (3 maja) III Mistrzostwa Świata w Przechodzeniu przez Rzekę, w których udział wezmą reprezentanci m. in. Czech (Danny Mensik – obrońca tytułu), Brazylii, USA, Estonii, Francji, Niemiec, Ukrainy, Rosji i Polski. Zawody polegają na ściganiu się chodząc po cienkiej taśmie (2 cm) między brzegami Brdy, na wysokości trzeciego piętra i o długości taśmy – 30 metrów. Zawody odbywają się w samym centrum Bydgoszczy na oczach kilku tysięcy widzów.

Z kolei 1 maja (niedziela) spotykamy się w jednym z piękniejszych miejsc w Bydgoszczy, na Wyspie Młyńskiej. Tam podziwiać będziemy zmagania trickline w ramach Mistrzostw Polski Trickline oraz pokaz specjalny najlepszych na świecie – Jaana Roose (Estonia) oraz Mickey Wilson’a z USA. Tricline to ewolucje akrobatyczne na nieco grubszej, bardziej napiętej taśmie zawieszonej ok. 1,5 m nad ziemią.

1 i 2 maja (niedziela i poniedziałek) Urban Highline Bydgoszcz to taśmy na bydgoskiej starówce – skrzyżowaniu ul. Długiej i Jana Kazimierza. Pomiędzy kamienicami, na wysokości drugiego piętra na taśmie przechadzać się będą zarówno profesjonaliści jak i ci slacklinerzy, którzy na wysokości stawiać będą swoje pierwsze kroki.

Harmonogram Slackline Games – Bydgoszcz 2016
1 maja (niedziela)
10.00 – Seria treningowa uczestników MP Trickline (Plaża na Wyspie Młyńskiej)
11.00 – Eliminacje/Ćwierćfinały/Półfinały  MP Trickline (Plaża na Wyspie Młyńskiej)
13.00 – Finał MP Trickline + pokaz zagranicznych mistrzów trickline
15.00 – 20.00 – Urban Highline Bydgoszcz (ul. Długa/Jana Kazimierza)

2 maja (poniedziałek)
10.00 – 15.00 – Urban Highline Bydgoszcz (ul. Długa/Jana Kazimierza)
15.00 – 20.00 – Oficjalny trening przed III Mistrzostwami Świata w Przechodzeniu przez Rzekę (ul. Spichlerna/Mostowa/Stary Port)
 
3 maja (wtorek)
10.00 – 12.00 – Oficjalny trening przed III Mistrzostwami Świata w Przechodzeniu przez Rzekę.
13.00 – 15.00 – Eliminacje III Mistrzostw Świata w Przechodzeniu przez Rzekę.
16.00 – Finał i dekoracja zwycięzców