Przez 3 lata mężczyzna uciekał i ukrywał się przed stróżami prawa. Kilka dni temu został zatrzymany przez policjantów na terenie Gdańska. Poszukiwanemu przedstawiono już ponad 200 zarzutów – decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Do oszustw doszło w lipcu 2013 roku. W rejonie Prądnika Białego mężczyzna wynajął lokal, w którym otworzył agencję działającą pod nazwą „Złotówka”.

Założony punkt miał przede wszystkim służyć do zapłaty rachunków. Zachęcał niską prowizją i miłą obsługą. Prosperował przez… 10 dni. Przez ten czas mężczyzna oszukał kilkadziesiąt osób, od których wyłudził sporą ilość gotówki. Osoby płacąc w punkcie rachunki, nie zdawały sobie sprawy, że zamiast do wystawców rachunku trafiają one do kieszeni założyciela – oszusta. Klienci orientowali się, że padli ofiarą oszustwa w chwili, gdy po kilku tygodniach otrzymywali ponaglenia zapłaty zaległego rachunku. Gdy ponownie udali się do punktu, by wyjaśnić czemu wpłata nie wpłynęła, okazało się, że wraz z gotówką zniknął bez śladu punkt „Złotówka” i jego założyciel.

Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy. O sprawie rozpisywały się lokalne media. Mężczyzna ciągle zmieniając tożsamość i miejsce zamieszkania sprytnie unikał wymiaru sprawiedliwości. Jednak nie był tak przebiegły jak mu się wydawało. Kilka dni temu dzięki działaniom policji został zatrzymany na terenie Gdańska i chociaż podczas legitymowania próbował jeszcze podać fałszywe dane funkcjonariusze nie dali się zwieść.

60-letni oszust został przetransportowany do Krakowa. Usłyszał już 209 zarzutów oszustwa.

Decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratury, zatrzymany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

(KWP Kraków / mm)

Zobacz również: