2011 Wroclaw koloratka ksiadz kosciol modlitwaFot. Pawel Koziol / WP.PL

Były ksiądz Zbigniew R. z Kołobrzegu będzie musiał zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia za molestowanie – orzekł Sąd Apelacyjny w Szczecinie, który utrzymał w mocy wyrok koszalińskiego sądu okręgowego.

We wrześniu 2015 r. koszaliński sąd okręgowy zdecydował, że R. ma zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia za molestowanie, którego dopuścił się wobec Marcina K. i nakazał b. księdzu opublikować przeprosiny w prasie.

– Sąd apelacyjny co do zasady utrzymał ten wyrok, a więc utrzymał obowiązek przeproszenia w prasie pokrzywdzonego, ale ograniczył to jedynie do jednego czasopisma, a nie trzech, jak zawarto w wyroku sądu okręgowego – powiedział w środę PAP rzecznik Sądu Apelacyjnego w Szczecinie sędzia Janusz Jaromin.

R. kwestionował orzeczenie sądu okręgowego w całości. – Wykazywał, iż przeproszenie w prasie nie ma sensu, ponieważ byłoby to dalszą krzywdą dla pokrzywdzonego, gdyż po raz kolejny nagłaśniałoby sprawę. Jeżeli chodzi o zadośćuczynienie, to uznawał to roszczenie jedynie do kwoty 2 tys. zł wykazując, iż doszło do ugody między pokrzywdzonym a kurią – powiedział Jaromin.

źródło: http://kurier.pap.pl/

Zobacz również: