Ponad 700 tysięcy osób zarejestrowanych jest w systemach rowerów miejskich, których operatorem jest Nextbike Polska (odpowiedzialny m.in. za wypożyczalnie w Warszawie, Lublinie, Wrocławiu, Białymstoku czy Poznaniu).

Z każdym dniem liczba rejestracji i wypożyczeń będzie dynamicznie się zwiększać, ponieważ już w najbliższy weekend do grona miast, dysponujących swoimi sieciami wypożyczalni dołączą Katowice oraz Łódź. W tym drugim mieście w ciągu 48 godzin od momentu uruchomienia „zapisów” do systemu Łódzki Rower Publiczny zarejestrowało się ponad 3 tysiące osób.

Właśnie dziś odnotowano 700-tysięczną rejestrację polskiego rowerzysty miejskiego w systemach, których operatorem jest Nextbike Polska. Największa liczba użytkowników jest „zapisana” obecnie w następujących miastach:

Warszawa – ponad 391 tysięcy osób

Wrocław – ponad 117 tysięcy osób

Lublin – ponad 51 tysięcy osób

Białystok – ponad 40 tysięcy osób

Poznań – ponad 36 tysięcy osób

Opole – ponad 15 tysięcy osób

Już w najbliższy weekend rowery miejskie pojawią się w kolejnych miastach. W Katowicach, po półrocznej przerwie, w formule powiększonej do 10 stacji i 80 rowerów powraca sieć „City by bike”. W Łodzi uruchomiony zostanie natomiast drugi największy system w Polsce (100 stacji i 1000 rowerów). 25 kwietnia po południu uruchomiono rejestrację użytkowników w ramach Łódzkiego Roweru Publicznego. Do końca dnia w poniedziałek z tej możliwości skorzystało ponad 1,5 tysiąca łodzian. Do obecnej chwili „zapisanych” jest ponad 3,2 tysiąca osób! – Dla nas, jako operatora łódzkiej sieci wypożyczalni, to ogromny powód do satysfakcji widzieć jak z każdą godziną kolejne setki łodzian dokonują rejestracji, by być gotowym na sobotnią inaugurację – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Przed nami ostatnie dni przygotowań do startu, ale po dynamice „zapisów” widać już teraz, że „majówka” w Łodzi stanie pod znakiem rowerów miejskich! – dodaje.Co ciekawe, 700-tysięczna, polska rejestracja również miała miejsce w Łodzi.

Wypożyczalnie rowerów publicznych Nextbike’a pojawiły się w Polsce w czerwcu 2011 roku. Pierwszym miastem, które zdecydowało się na uruchomienie systemu był Wrocław.