Lubicie tworzyć krótkie historie filmowe? Znacie ciekawych ludzi, których życie i przygody byłyby ciekawym tematem na film? Ten konkurs jest właśnie dla was. Ruszyła I edycja Amatorskiego Konkursu Multimedialnego „Od juniora do seniora” organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego i Warszawską Szkołę Filmową. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 maja br.

– Zachęcamy wszystkich adeptów sztuki filmowej z Mazowsza do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają naprawdę atrakcyjne nagrody. Poza nagrodami rzeczowymi, planujemy zorganizować z profesjonalistami z Warszawskiej Szkoły Filmowej cykl warsztatów, tak żeby nagrodzeni mogli skonfrontować swoją wiedzę z osobami, które na co dzień zajmują się sztuką filmową na wysokim poziomie – zachęca Paweł Cukrowski, dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki UMWM.

Konkurs skierowany jest do filmowców amatorów – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Mazowsza. Wystarczy napisać ciekawy scenariusz, a następnie stworzyć na jego podstawie teledysk, animację bądź jakąkolwiek inną krótką formę filmową. Oceniane będą pomysłowość oraz efekt końcowy. Inspiracją do stworzenia filmu powinny być pasje, życiorysy lub niezwykłe zdarzenia z życia seniorów.

Dzięki udziałowi w konkursie młodzi ludzie mają szansę nie tylko rozwijać swoje talenty filmowe czy warsztat, ale także zobaczyć, że życie ludzi w każdym wieku pełne jest ciekawych zdarzeń i historii. Stąd właśnie temat pierwszej edycji.

– Pomysł na ten konkurs narodził się w Departamencie Kultury, Promocji i Turystyki. Chcieliśmy, aby seniorzy byli bohaterem tego przedsięwzięcia. Z drugiej strony szukaliśmy pomysłów, jak połączyć pokolenia, jak łamać bariery międzypokoleniowe. Stąd pomysł zorganizowania konkursu, w którym młodzi ludzie mieliby szansę pokazać, jak postrzegają świat. Narzuciliśmy im jednak temat – bohaterami mają być właśnie osoby starsze. I tak powstał konkurs „Od juniora do seniora”. Młodzi ludzie mają w nim swoimi oczami przedstawić starszych ludzi, ich pasje, ich nietuzinkowe często życiorysy, być może swoich najbliższych, ale także takie zwyczajne życie starszych ludzi, które toczy się wokół nas – podkreśla dyrektor Paweł Cukrowski.

Na Mazowszu żyje obecnie ponad milion seniorów. To nie tylko liczna, ale też ciekawa grupa społeczna, mogąca poszczycić się wieloma osiągnięciami i umiejętnościami.

Na zgłoszenie do konkursu młodzież ma zaledwie dwa tygodnie – od 1 do 15 maja br. Kartę zgłoszeniową należy dostarczyć osobiście lub przesłać drogą pocztową na adres Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. B. Brechta 3, 03-472 Warszawa z dopiskiem: I edycja Amatorskiego Konkursu Multimedialnego „Od juniora do seniora”. W przypadku osób nieletnich zgłoszenia dokonuje rodzic bądź opiekun prawny.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie filmu iumieszczenie go między 16 czerwca a 19 sierpnia w serwisie internetowym VIMEO lub YOUTUBE. Link do materiału należy przesłać na adres multimedialny@mazovia.pl. Komisja konkursowa wyłoni laureatów do 9 września br.

Więcej informacji oraz regulamin dostępne są na stronie www.mazovia.plw zakładce Konkursy/Szkolenia.

 

 

Zobacz również: