Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów i miłośników tańca na Festiwal Tańca, który odbędzie się w sobotę 7 maja 2016 r. w godz. 15:00-18:00 w żyrardowskiej Resursie. Wydarzenie organizowane jest przez Studio Tańca Carmen pod patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa. Podczas festiwalu odbędzie się turniej tańca towarzyskiego dla dzieci, a także pokazy lokalnych grup tańca oraz pokazy zawodowych par tanecznych.
 Studio Tańca Carmen zorganizowało dotychczas na terenie Żyrardowa dwa wewnętrzne turnieje tańca towarzyskiego dla dzieci (w 2015 i 2014 r.), współpracując z Osiedlowym Domem Kultury ŻSM. Każdego roku na widzów czekały liczne występy i pokazy zarówno amatorów, jak i zawodowych tancerzy, a także znane osobistości. W ubiegłym roku gościem specjalnym wydarzenia była Krystyna Mazurówna, jurorka programu „Got to Dance. Tylko taniec”. Tegoroczna edycja festiwalu będzie miała szerszy wymiar, ponieważ Organizatorzy nastawiają się na zaprezentowanie tancerzy w różnych stylach. Po raz kolejny odbędzie się oczywiście Turniej Tańca Towarzyskiego dla dzieci z sekcji ST Carmen (fundatorem pierwszej nagrody jest Prezydent Miasta Żyrardowa). Ponadto w programie przewidziano:
– pokaz zumby,
– pokaz i naukę baletu,

– pokaz tańca jazz,

– pokaz tanga argentyńskiego,

a także pokazy zawodowych par tanecznych:

– pokaz swing step pary tanecznej Aleksandra Szarkowska i Szymon Gołębiewski,

– pokaz tańca towarzyskiego pary tanecznej Małgorzata Cieszkowska (vice-mistrzyni Polski w standardzie, II vice-mistrz Polski w łacinie) i Jarosław Siekiera (vice-mistrz Polski w tańcach latynoametykańskich).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne.

 

Zobacz również: