Legendarna francuska piosenkarka Mireille Mathieu już w październiku tego roku wystąpi w Polsce

Mireille Mathieu, legendarna francuska piosenkarka, jedna z największych artystek w historii piosenki  francuskiej wystąpi w Polsce w październiku tego roku na trzech koncertach: we Wrocławiu, Warszawie i Gdyni. Podczas koncertów piosenkarka zaśpiewa swoje najnowsze utwory takie jak Mon Credo, Qu`elle est belle czy Mon bel amour d`été. Piosenkarce towarzyszyć będzie zespół złożony z 12 muzyków.

Johnyy Stark, manager i wielki przyjaciel Mireille Mathieu, mówił, że scena to jej dom. Od ponad 50 lat to prawda. Polska publiczność miała okazję oglądać ją dwukrotnie – w 1969 roku na czterech koncertach i w 2010 roku. Wszystkie koncerty odbyły się w Sali Kongresowej. Tym razem nie tylko warszawska publiczność będzie miała okazję podziwiać jej niezwykły talent. Mireille, poza Warszawą, zaśpiewa również we Wrocławiu i w Gdyni.

„Moje piosenki zawsze opowiadają o miłości, dlatego tak je lubię” – mówi Mireille. Na koncertach w Polsce możemy spodziewać się wiele miłości i uśmiechu. Nawet, gdy Mireille jest smutna, kiedy wydarzy się w jej życiu coś bolesnego, zawsze potrafi znaleźć uśmiech dla swoich fanów.

„Piosenka, to najlepszy sposób, żeby powiedzieć: kocham Cię”. W październiku Mireille Mathieu powie „Kocham Cię” polskiej publiczności.

W Polsce Mireille Mathieu wykona swoje największe przeboje z towarzyszeniem zespołu.  Koncerty odbędą się :

  • 18 października w Hali Stulecia we Wrocławiu
  • 20 października w Hali Torwar w Warszawie
  • 22 października w Hali Gdynia Arena w Gdyni

Historię życia Mireille Mathieu czyta się prawie jak bajkę. To opowieść o dziewczynie z południa Francji, która dzięki talentowi, ciężkiej pracy i wytrwałości – osiągnęła pozycję jednej z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych piosenkarek świata.

Mireille Mathieu urodziła się w Awinionie, w Prowansji, 22 lipca 1946 roku jako najstarsza z czternaściorga dzieci Marcelle i Rogera Mathieu. Już we wczesnym dzieciństwie uwielbiała śpiewać, a jej idolkami były Edith Piaf i Maria Callas. W wieku niespełna 14 lat rozpoczęła pracę w fabryce kopert w rodzinnym mieście. Kilka lat później postanowiła spróbować swych sil w regionalnym konkursie piosenki „On chantait dans mon quartier” („Śpiewamy w naszej dzielnicy”). Wygrała za trzecim razem. Dzięki staraniom burmistrza Avinion udało się jej zakwalifikować do finału popularnegoprogramu telewizyjnego „Tele Dimanche”.

Był 21 listopada 1965 roku. Mireille zaśpiewała piosenkę „ Jezebel” z repertuaru Edith Piaf i glosami publiczności zdobyła pierwsze miejsce. Młodą, śpiewającą z niezwykłą siłą i ekspresją w głosie, piosenkarką zainteresował się znany impresario, Johnny Stark. Postanowił zaopiekować się Mireille i uczynić z niej wielka gwiazdę piosenki. Takie były początki kariery artystki, która z czasem stała się symbolem kultury francuskiej na całym świecie.

Już w 1966 roku po raz pierwszy wystąpiła jako gwiazda na legendarnej scenie paryskiej „Olympii”, a także odbyła podróże koncertowe m.in. do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego. W kwietniu 1969 roku Mireille dała cztery koncerty w warszawskiej Sali Kongresowej.

Mireille Mathieu śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata: w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Friedriechstadt Palast w Berlinie, Universal Amphitheatre w Los Angeles, Elysee Arena w Turku czy w Teatro Ariston w San Remo to tylko niektóre.

Była pierwszą piosenkarką zza „żelaznej kurtyny”, która wystąpiła w Chinach (1986) i jedyną artystką muzyki popularnej, która miała możliwość występowania w moskiewskim Teatrze Wielkim (1976).
Podczas swoich tourne po Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej czy Australii, występowała w licznych programach telewizyjnych i koncertach galowych z najbardziej znanymi wykonawcami światowego show-businessu: Placido Domingo, Andy Williamsem, Charlesem Aznavourem, Petulą Clark, Barry Mannilowem, Deanem Martinem czy Tomem Jonesem, Joshem Grobanem.
Prezentowała swoje piosenki przed osobistościami  świata polityki: Ronaldem Reaganem, Francois Miterrandem, Jacquesem Chirakiem, Leonidem Kuczmą i Wladimirem Putinem, brytyjską królową Elżbietą II, królem Maroka Hassanem II, parą królewską Tajlandii i księciem Rainierem z Monkao.Koncertowała w Meksyku podczas Mundialu w 1986 roku oraz podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Grenoble (1968) i w Seulu (1988). Szczególnym przeżyciem dla Mireille były trzy wizyty w Watykanie i spotkania z papieżem Janem Pawłem II.
Uznając jej zasługi w popularyzowaniu kultury francuskiej, uhonorowano ją m.in. Krzyżem Zasługi I Klasy Republiki Federalnej Niemiec (1984), Orderem Kawalera Legii Honorowej (2000), Srebrnym Medalem Miasta Sankt Petersburga (2007).
W latach 1978-85 jej wizerunek miała Marianna, słynny gipsowy symbol Republiki Francuskiej. Przez ponad 40 lat pracy Mireille Mathieu nagrała ponad 1200 piosenek w 11 językach i wydała 40 albumów.Wciąż śpiewa, koncertuje, wydaje nowe płyty, gości w programach radiowych i telewizyjnych całego świata.

Zobacz również: