28 kwietnia, w czwartek w grodziskiej hali przy ulicy Westfala 3a Bogoria w kolejnym bardzo ważnym spotkaniu w walce o play-offy podejmie zespół Kolpinga Frac Jarosław. Mecz zostanie rozegrany w ramach 20. kolejki Superligi. Obecnie nasz zespół plasuje się na czwartej pozycji w tabeli rozgrywek, jednak na cztery spotkania przed zakończeniem sezonu zasadniczego taką samą ilość punktów ma piąta Polonia Bytom. Awans do wspomnianej fazy play-off i walki o medale uzyskają jedynie cztery pierwsze drużyny.

Nasz czwartkowy rywal z Podkarpacia bardzo dobrze spisuje się w tym sezonie i obecnie plasuje się na trzeciej pozycji. Ekipa z Jarosławia, która w swoim składzie ma trzech Polaków pokonała w pierwszym spotkaniu we własnej hali zespół Bogorii 3:0. Liderem naszego rywala jest bardzo dobrze znany w Grodzisku Mazowieckim Wang Zeng Yi, który jest też najskuteczniejszym tenisistą całej Superligi. Popularny Wandżi spędził w Bogorii pięć owocnych sezonów w trakcie których zdobył cztery tytuły Drużynowego Mistrza Polski. Kolejnym zawodnikiem dla którego powrót do grodziskiej hali będzie wyjątkowy jest Robert Floras. Robert na co dzień mieszkający w Grodzisku Mazowieckim również przez lata występował w Bogorii i dopiero przed tym sezonem zdecydował się zasilić barwy drużyny z Podkarpacia. Trzecim ważnym ogniwem w teamie trenera Kamila Dziukiewicza jest Bartosz Such, który przez wiele lat reprezentował barwy reprezentacji Polski na arenie międzynarodowej.

O sile naszego zespołu po raz kolejny powinien stanowić prawie bezbłędny w tym sezonie Oh Sang Eun, który w tym sezonie ma bilans 13 zwycięstw i 2 porażek. Bardzo dobrze mimo braku uzyskania awansu na Igrzyska Olimpijskie w turnieju kwalifikacyjnym zaprezentował się Daniel Górak. Nasz czterokrotny Mistrz Polski w singlu w zawodach w Halmstadzie pokonał wielu zawodników z czołowej setki światowego rankingu ITTF i liczymy, że potwierdzi on również swoją dobrą dyspozycję w rozgrywkach ligowych. W trakcie przerwy na indywidualne starty międzynarodowe swoją formę szlifował również Kuba Kosowski. Kosa wystąpił m.in. w mocno obsadzonym turnieju Challenger Series w niemieckim Ochsenhausen gdzie zajął wysokie czwarte miejsce. Również zwycięstwo z Tomasem Konecnym w ostatnim meczu ligowym przeciwko Polonii Bytom dodało mu dużo pewności siebie. Miejmy nadzieję, że również on w dużym stopniu przyczyni się do wiktorii Bogorii nad Kolpingiem.

Oprócz tenisowego spektaklu na przybyłych 28 Kwietnia o godzinie 18 kibiców będzie czekać wiele innych atrakcji. Jedną z nich jest akcja „Zabierz buty i rakietkę na mecz”. Wszyscy kibice którzy wezmą ze sobą na to spotkanie rakietkę będą mieli możliwość zagrania z dwukrotnym medalistą olimpijskim Oh Sang Eunem oraz Mistrzem Polski z tego roku w deblu Danielem Górakiem. Po za tym organizatorzy meczu przygotowali wiele konkursów z atrakcjami oraz pokazów w przerwie meczu.

fot. Marcin Masalski

Zobacz również: