Straż Miejska zorganizuje darmowy kurs samoobrony dla kobiet. Panie mają nauczyć się technik, pozwalających skutecznie unieszkodliwić napastnika. Dzięki poznaniu tajników walki crav maga i combatu będą mogły doskonale się obronić w razie kryzysowej sytuacji.

Wszystko dla bezpieczeństwa kobiet, aby w razie sytuacji zetknięcia się z potencjalnym napastnikiem mogły go załatwić ciosem lub techniką wymagającą użycia w określonej sytuacji. Tego będzie ich uczył strażnik i instruktor zajęć Marcin Węgiełek z inicjatywy którego powstał pomysł na ten kurs.

Obrona z techniki izraelskiej

Wiedza i umiejętności, nabyte na zajęciach mogą okazać się bezcenne – zaznacza Węgiełek.
Kurs ma obejmować 16 godzin podczas których kobiety poznają techniki samoobrony wywodzące się ze sztuk walki crav maga i combatu. Pierwsza technika to izraelski system samoobrony i walki wręcz, który bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Składa się z zapożyczeń z boksu, zapasów, judo, aikido, w skład których wchodzą pchnięcia, dźwignie i uderzenia w okolice gardła, oczu, kopnięcia w strefę krocza oraz w nogi. Istnieją dwie wersje crav maga: cywilna oraz militarna, a w wersji cywilnej, której będą uczyć się panie – priorytetem jest obrona przed zagrożeniem.
Dla młodszych i starszych
Druga technika to combat. Organizacją zajmującą się propagowaniem tego stylu walki jest Stowarzyszenie Combat 56, stworzone przez kadrę wykładowców i instruktorów w celu opracowania nowoczesnej metodyki nauczania prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożeń Walki treningowe zawsze odbywają się pod okiem instruktora, który przerywa je, gdy istnieje groźba kontuzji.
Spotkanie organizacyjne odbyło się 18 kwietnia i tam chętne dowiedziały się spraw organizacyjnych. Wszystkie zainteresowane kobiety, mogą jeszcze się zgłaszać. Zaawansowany wiek również nie stanowi przeciwskazań. Zgłaszać można się pod nr telefonu: 22 724 80 45 lub pod adresem mailowym: sm.wegielek@gmail.com z dopiskiem w tytule: „Samoobrona”.

am

 

Zobacz również: