26 kwietnia (Wt), 19:00 | Mazowiecki Instytut Kultury

Portal Moda na Mazowsze zaprasza na magiczny wieczór z Wędrowną Bajarką, podczas którego będzie można wysłuchać „Baśni Ludów Ziemi” w interpretacji Magdy Polkowskiej.

Opowiadanie historii to sztuka wszystkich ludów ziemi. Jest prostą i piękną formą opartą w dużej mierze na improwizacji i na wyobraźni słuchaczy. Podczas opowiadania łączą się narracja, cisza, śpiew i dźwięki tradycyjnych instrumentów oraz odgłosy natury.

Magda Polkowska, zanim została Wędrowną Bajarką, uczyła się sztuki opowiadania m.in. od Indian plemienia Lakota w Południowej Dakocie, od mieszkańców Meksyku, Kazachstanu i stepów południowej Syberii, a wcześniej gromadziła wiedzę i doświadczenia podczas studiów na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. W Polskim Radiu New York 910 AM zrealizowała słuchowisko „Baśnie Pieśni Ludów Ziemi”.

Fragmentów nagrań muzycznych zainspirowanych słuchowiskiem można posłuchać na stronie internetowej „Baśni Ludów Ziemi”. Tam również, a także na profilu Baśni na Facebooku, można znaleźć więcej informacji o całym projekcie:
http://basnieludowziemi.wix.com/basnieludowziemi
Spotkanie odbędzie się Sali Widowiskowej Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Bilety: 15 zł

Zobacz również: