Skład wykonawców sceny soundsystemowej powiększa się z każdym tygodniem. Drugiego dnia festiwalu (09.07) obok grup takich jak Congo Natty & Tenor Fly + Congo Dubz, Bas Tajpan & Bob One, Pozyton Sound & Dr Love wystąpi jamajski artysta Perfect Giddimani.

Ma on na koncie ponad 700 singli i 8 albumów oraz nominację do nagrody Grammy w 2012 r. Pochodzi z Jamajki, gdzie jak większość jego rówieśników dorastał w oparach muzyki reggae. Czerpiąc z różnych tradycji wypracował swój własny styl, który uczynił go rozpoznawalnym. Większą popularność przyniósł mu singiel „Hardcart Boy” wydany w 2004 roku.

Jest niezwykle płodnym i aktywnym twórcą. Współpracował m.in. z Lauryn Hill, Sizzla Kolonji czy Anthony B. Od lat objeżdża świat by dzielić się swoją energią w czasie charyzmatycznych występów, z których słynie.

4 marca nakładem Irie Ites Records ukazał się jego najnowszy album „Reggae Farm Work”, który artysta będzie promował na trasie w Europie, a 9 lipca także na plaży w Płocku. W realizację płyty zaangażowani byli m.in. członkowie Roots Radics, Dean Fraser, Nambo Robinson, Mafia & Fluxy, Green & Fresh, Willy William oraz Judi K.

Festiwal Reggaeland odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 r. w Płocku na plaży nad Wisłą.

Zobacz również: