18 czerwca jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury 2016 na masową skalę. Na Stadionie Wrocław zostanie pokazane widowisko, które bazuje na słynnym w Hiszpanii gatunku muzycznym, czyli zarzueli, która ma cechy operetki i musicalu. We Wrocławiu fragmenty najpiękniejszych zarzueli zaśpiewa i zagra 500 artystów, w tym orkiestra, śpiewacy i zaproszone zespoły tańca z całego regionu. Bilety kosztują 40 zł (korona stadionu) i 100-200 (na płycie). Można je kupić w kasie Opery Wrocławskiej.

Widowisko „Hiszpańska noc z Carmen – zarzuela show” jest ukłonem w stronę San Sebastian, drugiej, obok Wrocławia, Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Ewa Michnik, kurator ds. opery, postanowiła stworzyć widowisko podobne do dotychczasowych superprodukcji Opery Wrocławskiej, ale tym razem z hiszpańską muzyką i tańcami w roli głównej. Do reżyserii Ewa Michnik zaprosiła Polaka – Waldemara Zawodzińskiego i Hiszpana – Ignacia Garcíę, a na olbrzymiej scenie na Stadionie Wrocław pojawi się nie tylko Orkiestra Opery Wrocławskiej i soliści oraz artyści baletu, ale zespoły z Hiszpanii, w tym z samego San Sebastian i Madrytu. Na telebimach oglądać będziemy projekcje z Hiszpanią w roli głównej – m.in. najpiękniejsze zakątki tego niezwykłego kraju.

Nieprzypadkowo właśnie „Hiszpańska noc z Carmen” jest zapowiadana jako jedna z największych sensacji ESK 2016 we Wrocławiu, bo na Stadionie Wrocław widowisko obejrzy blisko 30 tysięcy osób. Do wyboru mają miejsca na koronie stadionu i na płycie, a także vipowskie bilety. Zainteresowanie jest bardzo duże, a bilety rezerwowano już miesiąc temu.

Zobacz również: