9 kwietnia odbyła się pierwsza edycja, długo wyczekiwanego biegu na 10 kilometrów, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice. W I Dziesiątce Babickiej wzięło udział prawie 420 uczestników, a impreza spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród biegaczy. Zwycięzcą okazał się Rafał Szymborski, który uzyskał czas 32 minut i 59 sekund. Pierwszą kobietą na mecie była Anna Szyszka z czasem 35 minut 06 sekund.

Miejsce startu i mety biegu, czyli ulica Rynek w Starych Babicach oraz biuro zawodów, czyli Szkoła Podstawowa imienia Henryka Sienkiewicza, już od wczesnych godzin porannych tętniły życiem w oczekiwaniu na start zawodników. Pogoda była sprzyjająca rywalizacji, było w miarę chłodno i niezbyt słonecznie. O godzinie 9.30. zgromadzonych przed sceną biegaczy, powitał organizator biegu Kierownik GOSiR Stare Babice Jarosław Płóciennik, Dyrektor Biegu I Dziesiątka Babicka Radosław Karpiński oraz władze samorządowe: Wójt Gminy Stare Babice Krzysztof Turek, Zastępca Wójta Marcin Zając oraz Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński.

Po krótkiej rozgrzewce i ustawieniu zawodników w bezpośredniej strefie startu, punktualnie o godzinie 10.00. biegacze ruszyli na trasę. Do pokonania mieli odcinek 10 kilometrów przebiegający ulicami Starych Babic, Lipkowa i Zielonek. Elitę biegu prowadził samochód Opel Mokka, udostępniony przez Grupę Auto Żoliborz. Pierwszy na metę wbiegł Rafał Szymborski, uzyskując czas 32 minut i 59 sekund, za nim pojawił się Zbigniew Lamparski (33:17), a następnie Filip Babik (34:00). Wśród kobiet najszybsza była Anna Szyszka z czasem 35 minut 06 sekund, tuż za nią Izabela Parszczyńska (36:00), a trzecia Anna Łapińska (36:45). Wśród biegaczy można było także znaleźć znanego ultramaratończyka Andrzeja Radzikowskiego, który pokonał trasę w czasie 35 minut 35 sekund.

Pełne wyniki zawodników, którzy wzięli udział w biegu I Dziesiątka Babicka dostępne są na stronie www.wyniki.datasport.pl/results1723/

zdjęcia: Fotomaraton.pl