56-letni Mohammed Ali Abboud jest oskarżony o morderstwo 27-letniej Agnieszki Szefler. Mężczyzna miał zamordować Polkę, a następnie umieścić nóż pod jej ciałem, żeby wyglądało to tak, jakby kobieta sama nadziała się na ostrze.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia tego roku w Bridge of Earn w szkockim hrabstwie Perthshire. Urodzony w Iraku 56-latek miał najpierw zaatakować swoją partnerkę i ją pogryźć, po czym zadał jej wiele ciosów ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem. Następnie mężczyzna usiadł na Polce okrakiem i dalej zadawał jej ciosy. Kobieta zmarła na miejscu ze względu na odniesione obrażenia.

Według prokuratury 56-latek miał się już wcześniej dopuszczać aktów przemocy wobec pochodzącej z Polski partnerki. Mężczyzna ma odpowiadać również za utrudnianie postępowania, ponieważ próbował zatrzeć ślady zbrodni i upozorować wypadek – muzułmanin miał umieścić narzędzie zbrodni pod ciałem leżącej na ziemi kobiety. 56-latek miał nadzieje, że dzięki temu będzie to wyglądało, jakby Polka sama upadła i nadziała się na ostrze.

Mężczyzna sam zadał sobie też kilka ciosów nożem, żeby później móc tłumaczyć się, że to on został zaatakowany przez 27-latkę. Jego proces ma się rozpocząć 27 listopada przed Sądem Najwyższym w Edynburgu.

.anglia.today

Zobacz również: