Strona główna Wiadomości inne ZAKOPANE: Wiosna jazzowa

ZAKOPANE: Wiosna jazzowa

Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza na tegoroczną Wiosnę Jazzową Zakopane / United Europe Jazz Festival. Już po raz trzynasty w okresie wiosennym będzie można spotkać się w Zakopanem z najlepszymi muzykami.

W tym roku rozpoczęcie festiwalu nastąpi 29 kwietnia, a zakończenie – 3 maja. Każdy z mieszańców oraz odwiedzających miasto Zakopane gości, będzie mógł wziąć w nim udział.

Organizatorzy przygotowali wiele muzycznych atrakcji. Zarówno w sali kina Sokół, jak również na Krupówkach, czy też na pl. Niepodległości oraz w tutejszych hotelach będzie można usłyszeć najlepszych muzyków z kraju i z zagranicy. Podczas festiwalu zaprezentują się zarówno laureaci corocznego plebiscytu czytelników miesięcznika „Jazz Forum”, a także artyści ze Stanów Zjednoczonych, z Estonii, z krajów Wyszehradzkich – Czech, Słowacji, Węgier, Polski. Wśród zaproszonych gości będzie można wysłuchać m.in. takich wykonawców jak: Atom String Quartet z gościnnym udziałem Niki Lubowicz, Villu Veski & Tango Conspiration, Ondřej Havelka, Wojtek Karolak, Marek Napiórkowski, Piotr Baron, Apostolis Anthimos, Scott Henderson i wielu innych.

ZCK

Zobacz również: