23 kwietnia odbędzie się Koncert na Dachu, który zamknie muzyczny cykl Alterstacja. Tym razem usłyszymy Lecha Janerkę, Acid Drinkers oraz wrocławską grupę Frühstück.

Już po raz piąty płocczanie będą bawić się na dachu CH Atrium Mosty przy muzyce rockowej. W zeszłym roku Alterstację żegnaliśmy koncertem zespołu Lao Che. Tym razem Płock zostanie odwiedzony przez Titusa i jego legendarną grupę Acid Drinkers, Lecha Janerkę oraz grupę Frühstück.

Lech Janerka – basista, kompozytor, muzyczny indywidualista czerpiący w swoich kompozycjach w równej mierze z muzyki nowofalowej, reggae, post-punka czy też postindustrialnej elektroniki. Debiutował w 1978 roku na festiwalu piosenki studenckiej, jednak początkiem jego prawdziwej kariery muzycznej było powstanie zespołu Klaus Mitffoch, który przez wielu uznany został za jeden z najistotniejszych w historii polskiej muzyki rockowej. Ich album o takim samym tytule, co nazwa zespołu, zwyciężył w ankiecie Magazynu Muzycznego na album trzydziestolecia oraz wśród czytelników magazynu „Tylko Rock” na album lat 80. Lech Janerka nagrał również albumy solowe, z których niektóre, takie jak „Historia podwodna” stały się wręcz kultowe. Za płytę „Plagiaty” artysta otrzymał Superjedynkę w kategorii „płyta alternatywna”.

Acid Drinkers są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów metalowych w naszym kraju. W Płocku występowali m.in. na organizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki Summer Fall Festival w 2012 roku. W skład założonego w 1989 roku zespołu wchodzą: charyzmatyczny wokalista i basista – Titus, gitarzysta – Popcorn, perkusista – Ślimak oraz gitarzysta – Jankiel. „Kwasożłopy” mają na swoim koncie 16 albumów, z czego ostatni „25 Cents For a Riff” został wydany jesienią 2014 – w tym samym roku zespół obchodził swoje 25-lecie. Są wielokrotnymi laureatami Fryderyków.

Frühstück to wrocławski zespół rockowy, istniejący od 1997 roku. W jego skład wchodzą: Martijn Krale (śpiew), Wojtek „Łoś” Karel (gitara basowa), Marcin „Szczypior” Karel (gitara), Tomek „Scottie” Kuźbik (perkusja). Grupa wydała 4 albumy długogrające. V Koncert na Dachu będzie pierwszym, jaki Frühstück dadzą w Płocku.

Koncert zamykający jesienno-zimowy cykl muzyczny Alterstacja odbędzie się 23 kwietnia na ostatnim piętrze parkingu CH Atrium Mosty (ul. Tysiąclecia 2a) o godzinie 17. Bilety w cenie 50 zł można kupić w Bileterii POKiS oraz na www.pokis.infoserw.pl.

 

Zobacz również: