Babcie słyną z tego, że mają złote, sprawdzone i zwykle bardzo proste sposoby na wszystko. Warto zatem zajrzeć do ich poradników i  zafundować sobie domową pielęgnacja włosów. Ich naturalne sposoby na włosy są przede wszystkim tanie w zastosowaniu i nieskomplikowane. Dziś kolejne porady na ten temat.

Żółtko do mycia włosów

Żółtko jako szampon i odżywka do włosów: zmieszaj 2 żółtka z kieliszkiem rumu. Wmasuj połowę papki w wilgotne włosy i pozostaw na nich na 5 minut. Spłucz i wmasuj w skórę resztę szamponu z żółtka, a następnie porządnie wypłucz włosy.
Piwo do włosów

Żel albo piankę do układania włosów możesz zastąpić piwem. Jest to po pierwsze środek naturalny, a po drugie, na ogół zawsze jest pod ręką.

Walka z łupieżem

Zaleca się częste mycie włosów, czyli mniej więcej co drugi dzień, w łagodnych szamponach! Przy skłonności do obfitego łupieżu dobrze jest nacierać skórę głowy odwarem z tymianku albo rzeżuchy wodnej. Trzeba też jak najczęściej szczotkować włosy, aby pobudzić gruczoły łojowe do zwiększonego wydzielania. Poza tym wyszczotkuje się też z włosów łupież. Dla poprawienia ukrwienia skóry doskonały jest zimny prysznic po umyciu włosów.

Tłuste włosy

Dwa razy w tygodniu myj włosy szamponem zawierającym siarkę, ichtiol albo kwas salicylowy. Wcieranie płynów zawierających alkohol i wyżej wymienione składniki dezynfekują i odtłuszczają skórę głowy.

Białko na tłuste włosy

Nadmiernemu wydzielaniu gruczołów łojowych możesz zapobiegać w sposób naturalny: ubij pianę z białka, zmieszaj ją z sokiem z cytryny i wsmaruj papkę w skórę przed myciem włosów. Trzymaj na włosach przez 10 minut.

Zobacz również: