Renovierung mit roter Farbe an einer Wand im Schlafzimmer

Zanim jeszcze pojawią się pierwsze promienie słońca – warto zaprosić wiosnę do sypialni i nadać jej świeżości po zimie. Jak, przy niewielkim nakładzie finansowym, odmienić oblicze miejsca snu i regeneracji? Przedstawiamy kilka praktycznych i sprawdzonych porad na urządzenie wiosennej sypialni.

Energetyczny kolor

Po zimowej wegetacji organizm człowieka ma duże zapotrzebowanie na otaczanie się kolorem. Mocne barwy dodatkowo pobudzą nie tylko ciało ale i umysł. Dlatego przygotowując się na nadejście wiosny koniecznie należy zainwestować w kolor. Czerwone, nieregularne mazy na ścianie pozytywnie wpłyną na energię śpiącego. Aby nadać pomieszczeniu charakteru warto wykorzystać modne w tym sezonie granatowe i pastelowo zielone barwy. Z powodzeniem zastąpią ascetyczne szarości, nadając sypialni wiosennej lekkości. To również idealna pora na ozdoby z drewna. Wystarczą kawałki drewnianych deseczek, które po pomalowaniu bejcą, zamienią się w oryginalną ozdobę ściany.

Materac pełen natury

W tym czasie warto również przeprowadzić gruntowne porządki w sypialni i przyjrzeć się podłożu snu – czyli materacowi. Produkty piankowe warto odwrócić na drugą stronę, a kiedy mamy możliwość zdjęcia pokrowca – koniecznie należy go wyprać. Jeśli materac ma więcej niż 10 lat to najwyższy czas pomyśleć o jego wymianie. Skoro stajemy w obliczu wiosny i budzącej się do życia natury – nie sposób nie wspomnieć o materacu wykonanym, aż w 50% z olejów roślinnych, czyli o produkcie Plantpur Superior od Fabryki Materacy JANPOL. „Obecność naturalnych składników we wnętrzu produktu sprawia, że daje on leżącej na nim osobie, uczucie przyjemnego otulenia, a fakt, że jest on dwustronny, zwiększa jego żywotność.” – mówi Tomasz Goc, z Fabryki JANPOL. To właśnie w okresie przesilenia zwiększa się zapotrzebowanie na komfortowy sen, dlatego to idealny czas na zmianę materaca i poszukanie nowinek na rynku.

Pełne optymizmu dodatki

Nie od dziś wiadomo, że wygląd wnętrza tworzą oryginalne dodatki. Dlatego wiosną w sypialni nie może zabraknąć naturalnych kwiatów, których obecność wpływa na jakość powietrza we wnętrzu oraz walory estetyczne. Zaraz obok nich są wielobarwne pledy oraz niezliczona ilość poduszek. Do tego koniecznie światło słoneczne. Ciężkie, zimowe zasłony i rolety warto zastąpić lekkimi i zwiewnymi tkaninami, które pozwolą na wejście do sypialni pierwszych promieni wiosennego słońca. Narzuty można w łatwy sposób wykonać samemu – jako kolorowy patchwork lub robiony na drutach pled. Każdorazowo zmiana poszewek na poduszki nie musi wiązać się z wielkimi wydatkami – zakup kolorowych materiałów nie spustoszy portfela, a pozwoli w łatwy sposób udekorować sypialnie wedle uznania. To także dobry czas na zapachowe świece, które po gruntownym wietrzeniu mieszkania stworzą idealną atmosferę snu.

My już jesteśmy gotowi na wiosnę, a Ty?

Zobacz również: