Zbliżają się najważniejsze święta w roku. Warto zadbać o uroczystą atmosferę w domu za pomocą odpowiednich dekoracji i dodatków, dzięki którym możemy stworzyć prawdziwie wielkanocną aranżację wnętrza.
Na stole powinniśmy postawić koniecznie odświętną zastawę, najlepiej z porcelany, z pięknymi dekorami. Sztućce też powinny być ze świątecznej kolekcji – srebrne, posrebrzane lub pozłacane. Obrus najlepiej jedwabny lub satynowy, ale może być też z wysokiej jakości bawełny – śnieżnobiały w delikatne wzory. Na Wielkanoc koniecznie połóżmy piękny bieżnik i serwety wraz z eleganckimi pierścieniami. Wybierzmy także dekoracyjny serwetnik do serwetek. Prawdziwy klimat świąt tworzą jednak przede wszystkim okolicznościowe dekoracje. Warto postawić na motywy typowo wielkanocne, a także wiosenne. Ułóżmy piękny bukiet, najlepiej z białych lub żółtych kwiatów wiosennych (hiacyntów, tulipanów, frezji czy narcyzów). Kwiaty udekorujmy skorupkami jaj, piórkami, baziami. Wazon powinien mieć oryginalny kształt i także może być ozdobiony wiosennym lub świątecznym motywem. Warto wybrać oryginalny, robiony ręcznie wazon wyglądający jak trawa.
Również ściany warto odpowiednio udekorować na Wielkanoc. Powieśmy ładne obrazki ze świątecznymi motywami w pięknych ramkach, oczywiście pasujących stylistycznie do naszego wnętrza. Zamiast obrazków możemy powiesić także nasze zdjęcia z poprzednich świąt, najlepiej jeśli jesteśmy na nich z całą rodziną. Kto lubi trwałe zmiany, może postawić na ozdobne tapety i fototapety. Te z wiosennymi motywami, jak kwiaty czy łąka, będą pięknie prezentować się przez cały rok. Kto ma poczucie humoru, może postawić na fototapetę z kurczakami lub zajączkami, niekoniecznie w towarzystwie wielkanocnego koszyka.

Zobacz również: