Putin rozmawiał z papieżem o chrześcijanach na Bliskim Wschodzie

0
76

Prezydent Rosji Władimir Putin i papież Franciszek przeprowadzili w sobotę rozmowę telefoniczną, w której poruszyli problem obrony chrześcijan na Bliskim Wschodzie, w strefach konfliktów w tym regionie. Podkreślili też znaczenie dialogu pomiędzy wyznaniami.

Jak przekazały służby prasowe Kremla, Putin złożył papieżowi życzenia z okazji jego 80. urodzin i podkreślił jego “osobisty wielki wkład w umocnienie stosunków między Rosją i Watykanem”. W ostatnim czasie relacje te “osiągnęły jakościowo nowy poziom” – podkreślono w komunikacie. Relacjonując treść rozmowy, Kreml podał, że ważnym tematem była współpraca w sferze kulturalnej między Moskwą i Watykanem.

Papież i prezydent Rosji rozmawiali także o “znaczeniu konstruktywnego dialogu między wyznaniami dla zachowania pierwiastków moralnych w sprawach ogólnoświatowych” – głosi oświadczenie.

Wcześniej w sobotę Kreml poinformował o telegramie, w którym Putin złożył papieżowi życzenia i wyraził nadzieję na rychłe spotkanie; zapewnił też, że ciepło wspomina rozmowy z Franciszkiem w Watykanie w 2013 i 2015 roku.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ