Po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek o Mistrzostwo Ekstraklasy drużyna Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego zajmowała trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji. Wiadomym było, że walka o finał Mistrzostw Polski z uplasowanym na drugim miejscu zespołem z Nadarzyna będzie trudna i zacięta.
Zawodniczki SKTS stanęły do meczów fazy play-off zmotywowane, nie tylko chęcią udziału w wielkim finale ale udowodnieniem po raz kolejny swojej siły i dominacji w województwie mazowieckim. Wszystko potoczyło się zgodnie z wytyczonym planem. Pierwsze spotkanie, rozegrane we własnej hali SKTS wygrał 3:0. Mecz rewanżowy, który miał miejsce dzień później zakończył się kolejnym zwycięstwem, tym razem 3:2.
Radość z możliwości walki w finale Mistrzostw Polski była ogromna! W walce o złoty medal sochaczewska drużyna spotkała się z zespołem KTS SPAR-ZAMEK Tarnobrzeg i niestety uległa w dwumeczu 0:2. Mimo przegranej w finale, trzeci srebrny medal MP w historii Klubu to olbrzymi sukces!
Pisząc o dokonaniach SKTS-u w minionym sezonie należy podkreślić indywidualne osiągnięcia liderki drużyny – Katarzyny Grzybowskiej, która przywiozła z Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów Wałbrzych 2016 dwa medale, a w turniejach kontynentalnych wywalczyła drużynowy i indywidualny awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro 2016.

Sukcesy SKTS w sezonie 2015/2016:

– Srebrny Medal Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek,

– Złoty Medal Mistrzostw Polski Seniorek w grze podwójnej (Katarzyna Grzybowska),

– Brązowy Medal Mistrzostw Polski Seniorek w grze pojedynczej (Katarzyna Grzybowska),

– Awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro (Katarzyna Grzybowska).

Nie byłoby sukcesów SKTS-u, gdyby nie sponsorzy – którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc oraz kibice – którzy przez cały sezon dopingowali drużynę!